Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże opowiada nam o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami, którzy łowili ryby. Ale uświadamia nam także, że On przychodzi również do naszej codzienności . Obyśmy tylko potrafili Go rozpoznać i powtórzyć za uczniem „To jest Pan”.

2.  Codziennie po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe. Śpiewem Litanii Loretańskiej wraz z całym stworzeniem chcemy wielbić Maryję - Matkę Boga. Niech w to uwielbienie włączają się nie tylko łąki umajone, ptaszęta ze swym kwileniem, ale każdy z nas, młodzi i starsi. Tyle ważnych wydarzeń dzieje się w tym miesiącu: matury, Komunie św. przygotowania do święceń kapłańskich do Bierzmowania. Wszystko to możemy i powinniśmy wplatać w codzienną modlitwę Litanijną.

3. Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy jako dzień modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej okazji gościmy w parafii kleryków Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Przybywają, by razem z nami modlić się w intencji powołanych i o nowe powołania. Przez cały rok podejmujemy te modlitwy na środowej nowennie, w tej intencji podejmowaliśmy w tym roku post o chlebie i wodzie. Niech dzisiejsza wspólna modlitwa będzie miłą Bogu. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie tegoż seminarium.

4.  Dzisiejsza niedziela otwiera w Kościele Tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12).Jej celem jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu każdego chrześcijanina. Z tej okazji również odbywa się dzisiaj czytanie Pisma Św. Pochylamy się w tym roku na lekturą Ewangelii św. Jana. Zachęcamy, by w nadchodzącym tygodniu częściej brać do ręki Biblię i próbować się wczytać w słowa Ewangelii św. Jana.

5. Spotkanie członkiń Żywego Różańca i zmiana tajemnic w poniedziałek o godz. 17.0 w salce maryjnej. Natomiast o godz. 18.00 msza św. nabożeństwo i próba dla kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień na mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św. Natomiast na mszy św. o godz. 12.15 znów będziemy gościć Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej. Przybędą do nas, by ponownie w tej świątyni przeżywać swoją inwestyturę, czyli mianowanie i nadanie tych prestiżowych wyróżnień. Zapraszają nas do wspólnego przeżywanie tej uroczystości.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym. Na czym polega prawdziwy kult maryjny, a także o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą. Polecamy też tygodnik Niedziela.

8. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński mówił: " We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość. " Niech taka radość wypełni nasze serca w nadchodzącym tygodniu.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej