Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy -Wniebowstąpienie Pańskie
Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy -Wniebowstąpienie Pańskie

1.  Słowo Boże opowiada nam o wniebowstąpieniu Jezusa. Choć nie możemy Go już zobaczyć to jednak obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości.

2.  We wszystkich parafiach Nasza parafia jest jedną z siedmiu w diecezji, gdzie w tym czasie na mszy św. wieczornej głoszone są konferencje o darach Ducha Św. W wigilię Zesłania Ducha Świętego t.j. w sobotę od godz. 19.30 trwać będziemy na czuwania w intencji Diecezji. W naszej świątyni modlić się będziemy o dar pobożności. Czuwanie zakończy się mszą św. o godz. 21.00. Poprowadzi dla nas wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ze Sławkowa. Zapraszamy.

3. Każdego dnia po mszy św. popołudniowej odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4.  Dzisiaj o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej przyjmie sakrament umocnienia Duchem Świętym. Udzieli go młodzieży naszej parafii ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

5.  Dzisiaj również Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Do puszek możemy złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności.

6. Wczoraj dwóch alumnów przyjęło święcenia diakonatu, a w sobotę o godzinie 10.00 w bazylice katedralnej diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłaństwa. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

7.  W niedzielę 9 czerwca 2019 roku ulicami ponad sześćdziesięciu polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tę ogólnopolska akcję włączają się również obrońcy życia i tradycyjnego modelu rodziny z Będzina organizując go po raz dziewiąty. Ks. Biskup zaprasza nas wszystkich do udziału w tej inicjatywie.

8.  Przypominamy i zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Rajdzie Rowerowym i Zlocie Motocyklowym ku czci św. Jana Pawła II. (20 rocznice przybycia do Sosnowca) Informowaliśmy o tym wydarzeniu już wcześniej. Dzisiaj po szczegóły i informacje odsyłamy na stronę

9. W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w czasie nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Janina Pędras. Niech dobry Bóg otworzy przed nią bramy nieba.

11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników. Ponadtomęski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce i nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela.

12.  Św. Jan Maria Vianney mówił: „Kiedy przychodzą nam do głowy dobre pomysły, znaczy to, że nawiedza nas Duch Święty” Takich nawiedzeń Ducha Św. życzmy sobie a najbliższym tygodniu jak najwięcej.  

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę