Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy -Wniebowstąpienie Pańskie
Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy -Wniebowstąpienie Pańskie

1.  Słowo Boże opowiada nam o wniebowstąpieniu Jezusa. Choć nie możemy Go już zobaczyć to jednak obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości.

2.  We wszystkich parafiach Nasza parafia jest jedną z siedmiu w diecezji, gdzie w tym czasie na mszy św. wieczornej głoszone są konferencje o darach Ducha Św. W wigilię Zesłania Ducha Świętego t.j. w sobotę od godz. 19.30 trwać będziemy na czuwania w intencji Diecezji. W naszej świątyni modlić się będziemy o dar pobożności. Czuwanie zakończy się mszą św. o godz. 21.00. Poprowadzi dla nas wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ze Sławkowa. Zapraszamy.

3. Każdego dnia po mszy św. popołudniowej odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4.  Dzisiaj o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej przyjmie sakrament umocnienia Duchem Świętym. Udzieli go młodzieży naszej parafii ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

5.  Dzisiaj również Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Do puszek możemy złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności.

6. Wczoraj dwóch alumnów przyjęło święcenia diakonatu, a w sobotę o godzinie 10.00 w bazylice katedralnej diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłaństwa. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

7.  W niedzielę 9 czerwca 2019 roku ulicami ponad sześćdziesięciu polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tę ogólnopolska akcję włączają się również obrońcy życia i tradycyjnego modelu rodziny z Będzina organizując go po raz dziewiąty. Ks. Biskup zaprasza nas wszystkich do udziału w tej inicjatywie.

8.  Przypominamy i zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Rajdzie Rowerowym i Zlocie Motocyklowym ku czci św. Jana Pawła II. (20 rocznice przybycia do Sosnowca) Informowaliśmy o tym wydarzeniu już wcześniej. Dzisiaj po szczegóły i informacje odsyłamy na stronę

9. W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w czasie nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Janina Pędras. Niech dobry Bóg otworzy przed nią bramy nieba.

11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników. Ponadtomęski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce i nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela.

12.  Św. Jan Maria Vianney mówił: „Kiedy przychodzą nam do głowy dobre pomysły, znaczy to, że nawiedza nas Duch Święty” Takich nawiedzeń Ducha Św. życzmy sobie a najbliższym tygodniu jak najwięcej.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej