Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego.
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego.

1.  Słowo Boże budzi w nas wiarę, że również i na nas zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

2.  Przez 9 dni Nowenny przygotowywaliśmy się na dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Św. Pragnę gorąco podziękować ks. Krzysztofowi za głoszone przez ten czas rozważania o darach Ducha Św. oraz wszystkim, którzy wczoraj trwali na modlitwie, najpierw na czuwaniu, a potem na uroczystej Mszy św. szczególne podziękowanie składam Odnowie w Duchu Św. ze Sławkowa, która prowadziła to czuwanie.

3. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Codziennie jednak zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po mszy wieczornej.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z kolei w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo, modlitwy i jak zawsze zakończy się procesją i Apelem Maryjnym. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

6.  Przypominamy i zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Rajdzie Rowerowym i Zlocie Motocyklowym ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się 16 czerwca. Zarejestrowani wcześniej uczestnicy z Bolesławia proszeni są o odbiór pakietów startowych o godz. 10.30. przed remizą OSP, a wyjazd na trasę o godz.11.00. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach przejechać całą trasę, może pokonać jeden odcinek i wrócić. Zachęcamy do udziału. Rejestracja uczestników do 10 czerwca.

7. Powoli myślimy już o uroczystości Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Sławkowa. O przygotowanie ołtarzy prosimy więc:

  • I Ołtarz: na wysokości szkoły- mieszkańcy Ujkowa Nowego
  • II Ołtarz: przy drodze na ul. Zacisze –mieszkańcy Ćmielówki i Zacisza
  • III Ołtarz: przy drodze na cmentarz –mieszkańcy Podlipia
  • IV Ołtarz: przy figurze św. Barbary –mieszkańcy Wodącej i Krążka

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Genowefa Miklas. Niech ta, której ciało było świątynią Ducha Św. znajdzie wieczną radość w Bogu.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta z przemówieniami papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat. W tygodniku katolickim Niedziela m.in. o świętości Jana Pawła II, która dzisiaj, przez niektórych jest podważana.

10.  Lew Tołstoj mówił: „Prawdziwa dobroć jest nie tylko cnotą i radością, ale i orężem, znacznie potężniejszym niż przemoc” Niech nadchodzący tydzień pozwoli nam doświadczyć takiej dobroci.  

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę