Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że wolność to życie w prawdzie, zgodnie z przykazaniami Bożymi, w codziennej relacji z Jezusem. Prośmy Boga, aby nas chronił przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia.

2.  Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Termin pielgrzymki -20 lipca (sobota). Wyjazd o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

3.  Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Planując swój wakacyjny odpoczynek, znajdźmy też czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i tych, którzy iść już nie mogą. Zapraszamy wszystkich do grupy Fioletowej.

4. W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania po mszy wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

5.  Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św. Może się bowiem niekiedy tak zdarzyć, że będzie tylko jeden kapłan i wtedy zawsze będzie spowiadał przed mszą świętą.

6.  Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i odkrywania Pana Boga w pięknie otaczającego świata.

7.   Dzisiaj w Gościu Niedzielnym początek wakacyjnego cyklu o miejscach objawień maryjnych u naszych sąsiadów za granicą. Ponadto o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Polecamy też Niedzielę i miesięcznik WPiS

8.  George Eliot mówił: „Po cóż żyjemy, jeśli nie po to, by czynić dla siebie nawzajem życie łatwiejszym”. Pamiętajmy o tym w czasie wakacyjnego odpoczynku, ale i wtedy, gdy możemy okazać swą pomoc innym.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej