Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że wolność to życie w prawdzie, zgodnie z przykazaniami Bożymi, w codziennej relacji z Jezusem. Prośmy Boga, aby nas chronił przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia.

2.  Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Termin pielgrzymki -20 lipca (sobota). Wyjazd o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

3.  Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Planując swój wakacyjny odpoczynek, znajdźmy też czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i tych, którzy iść już nie mogą. Zapraszamy wszystkich do grupy Fioletowej.

4. W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania po mszy wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

5.  Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św. Może się bowiem niekiedy tak zdarzyć, że będzie tylko jeden kapłan i wtedy zawsze będzie spowiadał przed mszą świętą.

6.  Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i odkrywania Pana Boga w pięknie otaczającego świata.

7.   Dzisiaj w Gościu Niedzielnym początek wakacyjnego cyklu o miejscach objawień maryjnych u naszych sąsiadów za granicą. Ponadto o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Polecamy też Niedzielę i miesięcznik WPiS

8.  George Eliot mówił: „Po cóż żyjemy, jeśli nie po to, by czynić dla siebie nawzajem życie łatwiejszym”. Pamiętajmy o tym w czasie wakacyjnego odpoczynku, ale i wtedy, gdy możemy okazać swą pomoc innym.  

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę