Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że Jesteśmy posłani, aby głosić prawdę o przybliżeniu Królestwa Bożego. Miejscem najtrudniejszej wali o wierność Bogu i dawania świadectwa jest nasze codzienne życie.

2. 13 lipca, a więc w najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, potem nabożeństwo, różaniec fatimski i procesja maryjna wokół świątyni. Zapraszamy wszystkim czcicieli Matki Bożej.

3. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 20 lipca (sobota) o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

4.   Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i naszych bliskich, którzy sami iść już nie mogą. Warto podziękować za dobre chwile i wydarzenia minionego roku. Może jeszcze coś ważnego przed nami. To wszystko możemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani. Zapraszamy wszystkich do grupy Fioletowej.

5.  Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św. Może się bowiem niekiedy tak zdarzyć, że będzie tylko jeden kapłan i wtedy zawsze będzie spowiadał przed mszą świętą.

6.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wyjaśnienie , jak rozumieć i traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij.” Polecam też rozmowę z ks. Tomaszem Horakiem o tym jak przezywać bolesne problemy dzisiejszego Kościoła, (kiedyś głosił u nas rekolekcje). warto sięgną też po tygodnik Niedziela.

7.  Francois De La Rochefoucauld mówił: „Tracimy tyle czasu na rzeczy pilne, że nie starcza nam go na rzeczy ważne”. Obyśmy w tym wakacyjnym tygodniu znaleźli czas na wszystko.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej