Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli jest piękną lekcją Jezusa o miłości naszego Ojca w niebie, który troszczy się o nasz byt, udziela Ducha Św., i do którego możemy się zwracać zawsze i w każdej sprawie.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii państwa Monikę i Szymona Cieżaków. Jest to młode małżeństwo, które w ramach wolontariatu misyjnego, w najbliższym czasie wyjedzie na misję do Brazylii, w serce puszczy Amazońskiej. Dziękujemy im za ich świadectwo wiary, za zaangażowanie misyjne. Po mszach świętych możemy jeszcze spotkać się z nimi przed kościołem i wesprzeć ich datkiem materialnym. Jest to dla nich ważne, ponieważ sami uczestniczą w kosztach związanych z tym wyjazdem.

3.  W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chociaż zginęło ponad 150 tys. Polaków, nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków. Za tę cudowną lekcję patriotyzmu winniśmy naszą pamięć modlitewną. Módlmy się w tym dniu nie tylko za poległych, ale i za naszą Ojczyznę dzisiaj.

4.  Miesiąc sierpień jest także okazją do podjęcia dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

5.  W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywać się będzie pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

6.  Osoby, które zdecydowały się na udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę prosimy już o zapisy. Jest to ważne z uwagi na konieczność wcześniejszego przygotowania całej pielgrzymki, ubezpieczenia, zakupu żywności i innych spraw organizacyjnych. Idąc na Jasną Górę chcemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani intencje całej parafii i swoje własne. Jeśli ktoś chciałby powierzyć nam swoją intencję do modlitwy, to prosimy o napisanie jej na kartce i przekazanie. Bardzo gorąco dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nas finansowo lub rzeczowo. Każdego dnia pamiętamy o nich w modlitwie. Spotkanie wszystkich pielgrzymów grupy „Fioletowej”, rozdanie materiałów i bliższe informacje za tydzień 4 sierpnia po mszy popołudniowej w naszym kościele.

7.  W tym tygodniu przypada:

  •  I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  •  I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w czasie porannej mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej.

8.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym piękny artykuł o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego. Ponadto zamieszaniu przy naborze do szkół średnich i o tym, w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona. Zachęcam też do lektury tygodnika Niedziela.

9.  Jakob Bohme mówił: „Prawdziwe niebo jest wszędzie, także w tym miejscu, gdzie stoisz i chodzisz”. Umiejmy je odkryć i dostrzec w nadchodzącym tygodniu.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę