Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli jest piękną lekcją Jezusa o miłości naszego Ojca w niebie, który troszczy się o nasz byt, udziela Ducha Św., i do którego możemy się zwracać zawsze i w każdej sprawie.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii państwa Monikę i Szymona Cieżaków. Jest to młode małżeństwo, które w ramach wolontariatu misyjnego, w najbliższym czasie wyjedzie na misję do Brazylii, w serce puszczy Amazońskiej. Dziękujemy im za ich świadectwo wiary, za zaangażowanie misyjne. Po mszach świętych możemy jeszcze spotkać się z nimi przed kościołem i wesprzeć ich datkiem materialnym. Jest to dla nich ważne, ponieważ sami uczestniczą w kosztach związanych z tym wyjazdem.

3.  W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chociaż zginęło ponad 150 tys. Polaków, nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków. Za tę cudowną lekcję patriotyzmu winniśmy naszą pamięć modlitewną. Módlmy się w tym dniu nie tylko za poległych, ale i za naszą Ojczyznę dzisiaj.

4.  Miesiąc sierpień jest także okazją do podjęcia dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

5.  W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywać się będzie pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

6.  Osoby, które zdecydowały się na udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę prosimy już o zapisy. Jest to ważne z uwagi na konieczność wcześniejszego przygotowania całej pielgrzymki, ubezpieczenia, zakupu żywności i innych spraw organizacyjnych. Idąc na Jasną Górę chcemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani intencje całej parafii i swoje własne. Jeśli ktoś chciałby powierzyć nam swoją intencję do modlitwy, to prosimy o napisanie jej na kartce i przekazanie. Bardzo gorąco dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nas finansowo lub rzeczowo. Każdego dnia pamiętamy o nich w modlitwie. Spotkanie wszystkich pielgrzymów grupy „Fioletowej”, rozdanie materiałów i bliższe informacje za tydzień 4 sierpnia po mszy popołudniowej w naszym kościele.

7.  W tym tygodniu przypada:

•  I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  •  I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w czasie porannej mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej.

8.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym piękny artykuł o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego. Ponadto zamieszaniu przy naborze do szkół średnich i o tym, w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona. Zachęcam też do lektury tygodnika Niedziela.

9.  Jakob Bohme mówił: „Prawdziwe niebo jest wszędzie, także w tym miejscu, gdzie stoisz i chodzisz”. Umiejmy je odkryć i dostrzec w nadchodzącym tygodniu.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej