Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do zatroszczenia się o bogactwa, które podobają się Bogu –dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie i życie zgodne z przykazaniami.

2.  We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3.  W najbliższy piątek w Olkuszu rozpoczyna się 28 Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.00 w bazylice św. Andrzeja. Dekanat sławkowski pielgrzymuje jako grupa fioletowa. Dzisiaj po mszy św. popołudniowej spotkanie tej grupy. Przekazane będą bieżące informacje jak również materiały pielgrzymkowe. Wciąż zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4.  Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą iść z nami, prosimy o duchowe uczestnictwo i wsparcie. Niech znakiem jedności będzie codzienny udział we mszy św., przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencji pielgrzymów. My z kolei będziemy modlić się w waszych intencjach. Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś ważną intencję, prośbę czy podziękowanie może je dzisiaj złożyć do wspólnego skarbca modlitwy.

5.  Zmiana tajemnic i spotkanie róż różańcowych w poniedziałek o godz. 17.00 w salce maryjnej.

6. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie +Witalisa Sokołowskiego i Mariana Pietrzyka. Niech po zakończeniu ziemskiego pielgrzymowania odpoczną w domu Ojca.

7. Dzisiaj w Gościu o „ekonomii nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazania wyboru dóbr prawdziwych. Ponadto o ekumenicznej wspólnocie z Taize, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych różnych wyznań. Gorąco polecam też tygodnik Niedziela i najnowszy podwójny numer WPiS. Znajdziemy w nim niezwykle ciekawe artykułu o Powstaniu Warszawskim i nie tylko.

8.  Edith Wharton powiada: „Są dwa sposoby szerzenia światła: być świecą, albo lustrem, które ją odbija”. Spróbujmy w nadchodzących dniach być jednym i drugim.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę