Start Aktualności Wydarzenia Apel do rodziców
Apel do rodziców

Rozpoczynający się rok szkolny jest również nowym rokiem katechetycznym, dlatego apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w przedszkolach/szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie i finansowanie edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w przedszkolu/szkole specjalne oświadczenie.Wzór takiego oświadczenie jest wystawiony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
Proszę rodziców, by go zabrali, wypełnili, podpisali i w najbliższych dniach złożyli w sekretariacie przedszkola/szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Wzór oświadczenia

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej