Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że naszym powołaniem jest miłość. Nie zaszczyty i pierwsze miejsca, ale cicha i pokorna realizacja przykazania miłości. Jezus nie tylko dał nam przykład takiego życia, lecz także umacnia nas na tej drodze.

2.  Ks. Biskup mianował nowym wikariuszem naszej parafii ks. Adama Augustyna, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mu by Macierzyńska opieka Maryi i wstawiennictwo św. Michała Archanioła umacniały go w posłudze duszpasterskiej w tej parafii.

3.  Dobiegły końca tegoroczne wakacje i po odpoczynku pora wrócić do szkolnych zajęć. Chcemy pierwsze kroki w tym nowym roku szkolnym stawiać razem z Jezusem i Jego Matką. Dlatego zapraszamy na mszę świętą rozpoczynającą kolejny rok nauki. Odprawiona ona będzie we wtorek o godz. 8.00, a po mszy świętej dzieci udadzą się do szkoły, by kontynuować zajęcia w tym dniu. Zaproszenie nasze kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży, dyrekcji, wychowawców i rodziców. W poniedziałek zapraszamy też do sakramentu pokuty, by czystym sercem prosić o światło Ducha Świętego na czas nauki i pracy.

4.  We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Kaszak. Niech święty patron wyprasza mu zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych modlitwach.

5.  Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 18.00, w bolesławskim parku będzie odprawiona Msza św. polowa. Po mszy św. przemarsz na cmentarz i uroczystości patriotyczne przy grobie pomordowanych. Po powrocie do dworku rozpocznie się koncert piosenek wojennych oraz żołnierski poczęstunek. Obchody uświetni udział Orkiestry Wojskowej oraz Kompanii Honorowej 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Ze względu na okrągłą rocznicę i patriotyczny wymiar tej uroczystości zapraszamy wszystkich do udziału.

6.  Zmiana tajemnic i spotkanie Kół Różańcowych w poniedziałek 2 września o godz. 17.00 w Sali maryjnej. Natomiast w czwartek po mszy wieczornej swoje spotkania wznawia Koło Biblijne. Zachęcamy wszystkich, którzy lepiej i głębiej chcieliby wnikać i zrozumieć Słowo Boże.

7.  Za tydzień 8 września 2019 zapraszamy wszystkich tegorocznych pielgrzymów grupy fioletowej, wszystkich pielgrzymów duchowych oraz naszych przyjaciół i sponsorów na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 16.00, a po niej spotkanie w ogrodzie przy grillu i ognisku.

8.  14 września 2019 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza o godz. 9.00. Następnie udamy się w dwóch grupach na Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej. Zapisy w zakrystii.

9.  19 października (sobota) o godz. 10.00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędą się Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie. Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 60-lecie, 50-lecie i 25 lecie sakramentu małżeństwa i chcieliby w tej uroczystości uczestniczyć prosimy o zgłoszenia. Ks. Biskup pragnie osobiście wysłać im zaproszenia i przygotować dyplomy gratulacyjne.

10. W tym tygodniu przypada:

  •  I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  •  I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w czasie porannej mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Adam uda się w piątek od godz. 9.00, a ks. Krzysztof w tym miesiącu wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00.
  • I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po mszy porannej.

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Barbara Wadas. Niech dobry Bóg obdarzy ją życiem wiecznym.

12.  W Gościu Niedzielnym o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej. Polecamy też tygodnik Niedziela, a dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny. W nim gwarantowana pomoc świętych na trudy nowego roku szkolnego.

13.  Ktoś powiedział pięknie: „Obserwuj i myśl, a każdego dnia staniesz się odrobinę mądrzejszy”. U progu nowego roku szkolnego, ta prawda niech stanie się drogowskazem nie tylko dla uczniów.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę