Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uświadamia nam dzisiaj, że Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, kocha prawdziwie największą miłością. Nasza odpowiedź nie może być połowiczna. Wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania.

2.  Przypominamy, że wszystkie dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole mają obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy św. I nie chodzi tu tylko o te, przygotowujące się do I Komunii św., ale o wszystkie. Uczestnicząc w niedzielnej mszy św. otrzymują tzw. ziarna, kartki z Ewangelią i zadaniem do wykonania. Mogą je zbierać klub najlepiej wklejać do zeszytów od religii.

3.  Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą się zgłaszać do ks. Adama. Służba przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem i zarazem szkołą odpowiedzialności. Niech nie brakuje w naszej parafii służących Bogu przy ołtarzu.

4.  Czas wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę wyzwala niezwykłe przeżycia i wspomnienie. Dzisiaj po mszy św. popołudniowej chcemy się podzielić radością płynącą z tej wspólnoty. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów grupy fioletowej, tych, którzy towarzyszyli nam duchowo oraz wszystkich przyjaciół i darczyńców pielgrzymkowych.

5.  W najbliższy piątek przypada 13 dzień września - kolejne nabożeństwo fatimskie. Jak zawsze rozpocznie się ono mszą św., a zakończy procesją maryjną wokół świątyni. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy

6.  W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zewnętrzna uroczystość odpustowa w niedzielę o godz. 12.15

7.  14 września ( w sobotę) odbędzie się kolejna już Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 6.30. z parkingu przy CPN-ie. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.

8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Wszystkie te dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. o godz. 16.00.

9. 19 października o godz. 10.00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędą się Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie. Jubilatów, chcieliby w tej uroczystości uczestniczyć prosimy o zgłoszenia. Ks. Biskup pragnie osobiście wysłać im zaproszenia i przygotować dyplomy gratulacyjne.

10.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności +Czesław Kosno. Niech dobry Bóg obdarzy go życiem wiecznym.

11.  W Gościu Niedzielnym o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istniej wojna sprawiedliwa. Ponadto o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić. Polecam też tygodnik Niedziela.

12.  Johannes Eckhart powiada: „Jeżeli przy pracy mniej masz Boga w sobie, niż kiedy jesteś w kościele, to nie masz Go prawdziwie.” Niech wszystkie nasze prace tego tygodnia będą przeniknięte Bożą obecnością.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę