Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsza niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej jednocześnie uroczystością Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a więc uroczystością odpustową. Uroczystą Eucharystię o godz. 12.15 celebrować będą byli wikariusze naszej parafii, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie kapłaństwa.

2.  Przypominamy, że istotą odpustu jest uwolnienie od kar czyśćcowych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej pozwalający nam przyjąć Komunię św., modlitwa w intencjach papieża oraz wewnętrzne pragnienie zerwania z grzechem.

3.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości, asystę liturgiczną i procesyjną. Gorąco proszę panów o wzięcie wszystkich sztandarów.

4.  Staje się już pewną tradycją, że niedzielne odpustowe popołudnie wypełnione jest w naszej parafii muzyką. W tym roku w ramach V Zagłębiowskiego Festiwalu Muzyki Organowej usłyszymy koncert Litewskiego Zespołu Muzyki Dawnej „Chiaroscuro” Gorąco zapraszamy.

5. Od jutra msze święte popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00. Zmiana ta następuje z uwagi na rozpoczynające się nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Ofiarujmy tę modlitwę i udział w tym nabożeństwie w intencji misji.

6.  Za tydzień w niedzielę w przededniu uroczystości NMP Różańcowej, na mszy św. o godz. 16.00 dzieci z klas III otrzymają poświęcone, swoje I-komunijne różańce. Na tę uroczystość zapraszamy je wraz z rodzicami.

7.  Za tydzień po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

8. W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca: po mszy wieczornej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.
  • I Sobota - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

9.  W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po mszach świętych możliwość ucałowania relikwii.

10.  W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek –margaretka z modlitwą za kapłanów. Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni –zachęcają dziennikarze. Warto też zapoznać się z podobną akcją na stronie internetowej tygodnika. Zachęcamy też do lektury tygodnika katolickiego Niedziela. Dla dzieci i młodzieży polecamy doskonały miesięcznik Mały Gość.

11.  Phil Bosmans powiada: Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń… Czy w nadchodzącym tygodniu i we mnie uda się komuś rozpoznać anioła?

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Regulamin Konkursu