Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsza niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej jednocześnie uroczystością Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a więc uroczystością odpustową. Uroczystą Eucharystię o godz. 12.15 celebrować będą byli wikariusze naszej parafii, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie kapłaństwa.

2.  Przypominamy, że istotą odpustu jest uwolnienie od kar czyśćcowych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej pozwalający nam przyjąć Komunię św., modlitwa w intencjach papieża oraz wewnętrzne pragnienie zerwania z grzechem.

3.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości, asystę liturgiczną i procesyjną. Gorąco proszę panów o wzięcie wszystkich sztandarów.

4.  Staje się już pewną tradycją, że niedzielne odpustowe popołudnie wypełnione jest w naszej parafii muzyką. W tym roku w ramach V Zagłębiowskiego Festiwalu Muzyki Organowej usłyszymy koncert Litewskiego Zespołu Muzyki Dawnej „Chiaroscuro” Gorąco zapraszamy.

5. Od jutra msze święte popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00. Zmiana ta następuje z uwagi na rozpoczynające się nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Ofiarujmy tę modlitwę i udział w tym nabożeństwie w intencji misji.

6.  Za tydzień w niedzielę w przededniu uroczystości NMP Różańcowej, na mszy św. o godz. 16.00 dzieci z klas III otrzymają poświęcone, swoje I-komunijne różańce. Na tę uroczystość zapraszamy je wraz z rodzicami.

7.  Za tydzień po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

8. W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca: po mszy wieczornej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.
  • I Sobota - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

9.  W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po mszach świętych możliwość ucałowania relikwii.

10.  W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek –margaretka z modlitwą za kapłanów. Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni –zachęcają dziennikarze. Warto też zapoznać się z podobną akcją na stronie internetowej tygodnika. Zachęcamy też do lektury tygodnika katolickiego Niedziela. Dla dzieci i młodzieży polecamy doskonały miesięcznik Mały Gość.

11.  Phil Bosmans powiada: Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń… Czy w nadchodzącym tygodniu i we mnie uda się komuś rozpoznać anioła?

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 LOGO LONKURSU

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Plakat do wykorzystania

  

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę