Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas, byśmy prośbę uczniów o przymnożenie wiary uczynili również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach.

2. Następna niedziela obchodzona będzie jako XIX Dzień Papieski. Hasłem tego dnia są słowa Jana Pawła II: Wstańcie, chodźmy!. W tym dniu nie tylko wspominamy wielkiego i świętego Polaka, nie tylko wracamy do jego nauczania, ale też budujemy jego żywy pomnik. Jest nim Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz pomocy stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży.

3.  Także za tydzień przypada 13 dzień października i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je mszą św. popołudniową, a po niej różaniec i procesja maryjna wokół świątyni. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci. To im przecież Maryja powierzyła tajemnice i dzieci wybrała na świadków swoich objawień. Przynieśmy wszyscy lampiony na procesję.

4. Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Z tej okazji już dzisiaj, na mszy św. o godz. 16.00 dzieci z klas III otrzymają poświęcone, swoje I-komunijne różańce. Na tę uroczystość zapraszamy je wraz z rodzicami.

5.  Także dzisiaj, po mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

6. Spotkanie Kół żywego Różańca i Zmiana tajemnic różańcowych w poniedziałek , w salce maryjnej o godz. 16.00.

7.  Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek 7 października. O godz. 17.00 msza św., potem różaniec i katecheza. Obecność obowiązkowa.

8.  Nasza parafia po raz czwarty organizuje Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Honorowy patronat nad nim objął ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Przesłuchania odbędą się w dniach 5 i 6 listopada, a koncert laureatów 10 listopada o godz. 17.00. Bliższe informacje dotyczące warunków i udziału znajdują się na stronie internetowej parafii. Jak w ubiegłych latach zwracamy się z prośbą. Gdyby ktoś chciał ufundować jedną z nagród dla uczestników i osobiście ją wręczyć, to bardzo prosimy o kontakt.

9.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są też karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach.

10.   Są już do nabycia Kalendarze Rolników na 2020 rok.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Stanisława Trzcionkowska. Niech Bóg przyjmie ją do radości życia wiecznego.

12. W Gościu Niedzielnym o tym jak św. siostrę Faustynę widział jej duchowy kierownik. Ponadto o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca. Warto też przeczytać wspomnienie o ś.p. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata. W tygodniku Niedziela o różańcu. Szczególnej uwadze polecamy najnowszy numer miesięcznika WPiS.

13.  Elizabeth Lawrence powiada: Dobrze jest znaleźć czas, żeby usiąść i popatrzeć na poruszające się jesienne liście”… Ileż życiowej prawdy mogą nam przekazać podczas jesiennych spacerów.  

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 LOGO LONKURSU

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Plakat do wykorzystania

  

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę