Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca nas do wdzięczności, za wszystko, co od Boga otrzymaliśmy. Nasze życie pełne jest cudów. Są nimi: obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość, a także Boże przebaczenie. Czy umiem dziękować za to wszystko?

2.  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako XIX Dzień Papieski. Obchodzimy go pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!. Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II i Jego pontyfikatu jest fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka pieniędzy w dniu dzisiejszym przed kościołami i nie tylko, przeznaczona jest na fundusz pomocy stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.

3.  Dziś także ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je mszą św. popołudniową, a po niej różaniec i procesja maryjna wokół świątyni. Zapraszamy wszystkich. Przynieśmy wszyscy lampiony na procesję.

4. W poniedziałek 14 października, o godz. 17.00 msza św., potem różaniec i katecheza dla młodzieży klas VII. Obecność obowiązkowa.

5.  Dokładnie jutro przypada święto edukacji. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom obsługi składamy najserdeczniejsze życzenia, by ich trud owocował pięknymi postawami życiowymi swoich wychowanków i by zawsze mogli z nich być dumni. W intencji pracowników oświaty będziemy się modlić na nabożeństwie różańcowym. Natomiast w piątek z racji święta św. Łukasza modlić się będziemy w intencji lekarzy i całej służby zdrowia.

6. Nasza parafia po raz czwarty organizuje Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Honorowy patronat nad nim objął ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Przesłuchania odbędą się w dniach 5 i 6 listopada, a koncert laureatów 10 listopada o godz. 17.00. Bliższe informacje dotyczące warunków i udziału znajdują się na stronie internetowej parafii. Gdyby jakaś osoba czy instytucja chciała ufundować jedną z nagród dla uczestników i osobiście ją wręczyć, to bardzo prosimy o kontakt.

7.  Od 3 listopada rozpoczną się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Narzeczeni, którzy w niedalekiej przyszłości planują zawrzeć małżeństwo mogą i powinni skorzystać z tego przygotowania. Pierwsze spotkanie 3 listopada o godz. 18.00.

8.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są też karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach.

9.   Dziś mamy możliwość wypowiedzenia się w sprawach dotyczących przyszłości naszej Ojczyzny. Uczyńmy to uczestnicząc w wyborach.

10.   Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2020 rok.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Halina Góral –Nowicka. Niech dobry Bóg skróci jej cierpienia czyśćcowe i przyjmie ją do radości swoich świętych.

12.   W Gościu Niedzielnym o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika. Można je zobaczyć m.in. w sanktuarium Jana Pawła w krakowskich Łagiewnikach. Polecam też artykuł o tym, czy i jakie podatki płacą duchowni i instytucje kościelne. Warto to wiedzieć. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela i najnowszy numer miesięcznika WPiS.

13.  W tym ważnym dla Polaków dniu, przyjmijmy jego słowa jako przesłanie i drogowskaz dla wszystkich: Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie do robienia tego, co należy.”…

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Koncert2019 (53)