Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże przypominam nam dzisiaj, że wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy, także wtedy gdy wydaje się nam, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane.  

2.  Przed nami w zasadzie już ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Może nie było na niej tłumów, ale każdego dnia wspólnie trwaliśmy na modlitwie. Nadal zapraszamy wszystkich, ale w tych dniach zapraszamy szczególnie:

  • w poniedziałek –wszystkie dzieci od klasy I- III
  • we wtorek –dzieci z klas IV –VI
  • w czwartek –dzieci i młodzież z klas VII-VIII
  • w piątek –wszystkich panów naszej parafii (specjalny różaniec dla nich)
  • w sobotę wszystkie panie z parafii (także specjalny różaniec dla nich). Zechciejmy znaleźć choćby tylko jeden dzień w tym tygodniu na swoją modlitwę. Zapraszamy i czekamy.

3.  Trwa już porządkowanie grobów na cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o zachowywanie porządku i wyrzucanie śmieci do kontenerów. Od pewnego czasu zostały wystawione pojemniki na różne odpady. Starajmy się segregować śmieci, bo w ten sposób możemy obniżyć koszty wywozu śmieci. Rok temu na niektórych opuszczonych grobach zostały wystawione tabliczki z informacją o przeznaczeniu grobu do likwidacji. Jeżeli nadal nie zgłosi się nikt zainteresowany ich zachowaniem, zostaną one przeznaczone do ponownego pochówku. Przypominamy też, że od 1 września 2016 roku wszystkie groby na cmentarzu winny być opłacone. Każdą rezygnację z dalszego użytkowania grobu należy osobiście zgłaszać w kancelarii parafialnej.

4.  Niech nasza pamięć o zmarłych nie ogranicza się tylko do porządkowania grobów. O wiele ważniejsza jest pamięć w modlitwie. Pamiętajmy o mszach świętych z okazji rocznic śmierci i w ciągu całego roku. W listopadzie możemy polecać zmarłych w modlitwie Kościoła jaką są wypominki. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne. Kartki na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu.

5.  We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po mszach św. będzie można ucałować relikwie świętego papieża.

6.  Zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dokładne informacje, regulamin i karat zgłoszenia do pobrania na internetowej stronie parafii.

7.  Od 3 listopada rozpoczną się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Narzeczeni, którzy w niedalekiej przyszłości planują zawrzeć małżeństwo mogą i powinni skorzystać z tego przygotowania. Pierwsze spotkanie 3 listopada o godz. 18.00.

8.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. wieczorną, a po niej modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

9. Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2020 rok, a także kalendarze wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego.

10.  Przypominamy, że za tydzień w sobotę zmiana czasu z letniego na zimowy.

11.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Lucja Michalak. Niech dobry Bóg przyjmie ją do radości życia wiecznego.

12.  Dziś w Gościu Niedzielnym o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. Ponadto o świętych rodzicach świętego papieża Jana Pawła II. Niestety od następnego numeru wzrasta cena tygodnika do 6 zł. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela.

13.  Człowiek, który chce zrozumieć siebie samego do końca - musi ze swoim niepokojem, niepewnością, a także słabością i grzesznością,  ze swoim życiem i śmiercią, przybliżyć się do Chrystusa” -pisał Jan Paweł II w encyklice Redemptor hominis. Przybliżmy się więc do Niego z całym swym życiem w nadchodzącym tygodniu.

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę