Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uświadamia nam, że przyznanie się do swojego grzechu i słabości, choć trudne, to jednak pozwala stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem i przybliża nas do Boga.

2.  W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym, którzy po zakończeniu życia ziemskiego i oczyszczeniu pokutą czyśćca przebywają już wraz z Bogiem w Jego Królestwie. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko mszy św. w kościele o godz. 12.15, ponieważ o godz. 12.00 odprawiona będzie msza św. na cmentarzu, a po niej procesja żałobna.

3.  W sobotę natomiast obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień szczególnej modlitwy do Boga, by nasi zmarli jak najszybciej mogli zjednoczyć się z Bogiem. W takim dniu nie może zabraknąć naszej osobistej modlitwy. Po mszy popołudniowej na cmentarzu przy kościele odmówimy różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Modlić się będziemy w ten sam sposób także przez całą oktawę, aż do 8 listopada. Na zakończenie oktawy modlitw za zmarłych odprawimy uroczystą mszę św. za zmarłych w ostatnim roku.

4.  Przez całą oktawę możemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za naszych bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., nabożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. Wymagane jest także wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5.  To już ostatnie porządki na cmentarzach. Bardzo proszę o pozostawienie po sobie porządku. Śmieci wynośmy do kontenerów. Zadbajmy też o groby opuszczone, niech przynajmniej na Wszystkich Świętych znikną z nich chaszcze i zarośla.

6.  Ważna jest troska o groby przodków, lecz o wiele ważniejsza jest pamięć w modlitwie. Może warto właśnie teraz, w listopadzie, trochę kosztem ilości kwiatów i zniczy zamówić za swoich bliskich Mszę św. Nawet, jeżeli nie będziesz mógł na niej być, to z kościoła popłynie modlitwa za twoich zmarłych. W listopadzie możemy też polecać zmarłych w modlitwie Kościoła jaką są wypominki. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne. Kartki na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu.

7.  W uroczystość Wszystkich Świętych, jak co roku, na cmentarzu na potrzeby Seminarium Duchownego kwestować będą ministranci.

8.  Od przyszłej niedzieli tj. 3 listopada rozpoczynają się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Początek o godz. 18.00. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie w Sławkowie.

9.  Zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dokładne informacje, regulamin i karat zgłoszenia do pobrania na internetowej stronie parafii.

10.  W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej. Z uwagi na uroczystość Wszystkich Świętych do chorych kapłani udadzą się w sobotę.

11.   Dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Pragnę też gorąco podziękować panom, którzy odnowili i pomalowali kapliczkę na cmentarzu, oraz dzieciom, mężczyznom i paniom modlącym się w minionym tygodniu na nabożeństwie różańcowym.

12.  Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2020 rok, a także kalendarze wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego.

13.  Dziś w Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Od dzisiaj cena tygodnika 6 zł. W Małym Gościu niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane. Dlaczego ideologia LGBT jest niebezpieczna – o tym w tygodniku katolickim Niedziela.

14. Ks. Jan Twardowski pisał: Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna” Pamiętajmy o tym, stając przy grobach naszych najbliższych.

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę