Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże pobudza nas do osobistego spotkania z Jezusem, mimo pojawiających się niekiedy przeszkód, które wydają się nie do przeskoczenia. On czeka na nas, szukajmy za wszelką cenę możliwości bycia z Nim.

2.  Trwa oktawa modlitw za naszych bliskich zmarłych. Każdego dnia możemy zyskać dla nich odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., nabożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego.

3.  W piątek na zakończenie oktawy modlitw za zmarłych odprawimy mszę św. za zmarłych od ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych. Jak co roku zapraszamy do udziału rodziny i bliskich tych zmarłych. Ich imiona i nazwiska wywieszone są w gablocie. Przed mszą świętą prosić będziemy najbliższych z rodziny o zapalanie zniczy i przyniesienie ich przed ołtarz. Pokażemy w ten sposób, że wciąż o nich pamiętamy. Prosimy też o powiadomienie rodzin wszystkich zmarłych.

4.  We wtorek odbywać się będą przesłuchania IV Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Do konkursu zgłosiło się prawie 90 osób w 5 kategoriach wiekowych. Laureaci konkursu, wybrani przez Jury zaprezentują się i odbiorą swoje nagrody w następną niedzielę podczas Koncertu Galowego w naszej świątyni. Poprzedzi go Msza św. za Ojczyznę, którą o godz. 16.00 w naszej świątyni sprawować będzie ks. Biskup Grzegorz. Niech nasza świątynia wypełni się wiernymi. Zapraszam wszystkie poczty sztandarowe, szkolne, zakładowe, Koła Gospodyń, strażaków, hutników i górników. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag państwowych.

5.  Wciąż jeszcze przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne. Do piątku włącznie, codziennie po mszy wieczornej modlimy się za zmarłych modlitwą różańcową połączoną z wypominkami.

6.  Od dzisiaj rozpoczynają się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Początek o godz. 18.00. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie w Sławkowie.

7.  Zmiana tajemnic i spotkanie Kół Różańcowych w poniedziałek o godz. 16.00 w sali maryjnej na plebanii.

8. Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2020 rok, a także kalendarze wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym o świętych -nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu na ziemi. Polecamy również tygodnik katolicki NIedziela z informacjami o wydarzeniach w diecezji oraz najnowszy numer misięcznika WPiS

10. W ostatnim tygodniu Pan powoła do siebie +Stanisławę Stach oraz Stanisława Piłkę. Niech da im udział w sowim życie wraz ze wszystkimi świętymi.

11. Św. Jan XXIII powiadał: Można być świętym z pastorałem w ręku, ale tak samo można nim zostać mając w ręku miotłę” Kimkolwiek jesteśmy i gdziekolwiek żyjemy, zaproszeni jesteśmy do świętości. Niech nadchodzący tydzień będzie choćby maleńkim krokiem w jej stronę.

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Koncert2019 (53)