Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszeia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszeia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże pozwala nam doświadczyć obecności Boga pośród nas. Przywołujmy w sercu imię Jezusa, wyrażajmy w modlitwie pragnienie zmartwychwstania i dziękujmy Bogu za Jego miłość.

2.  Jutro znów świętować będziemy rocznice odzyskania niepodległości. Mimo iż nie jest to już okrągła rocznica, uroczystości odbywają się, w każdym mieście, w każdej gminie, miejscowości. My też chcemy świętować z innymi i dlatego już dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni modlić się będziemy o pomyślność Ojczyzny. Uroczystą Eucharystię sprawować będzie ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Zapraszamy wszystkich wiernych, poczty sztandarowe, szkolne, zakładowe, Koła Gospodyń strażaków, hutników i górników. Niech nasza obecność dzisiaj tutaj będzie znakiem umiłowania Ojczyzny i jej dziejów.

3.  Bezpośrednio po mszy św. odbędzie Koncert Laureatów IV Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Zobaczymy w nim i usłyszymy uczestników, wybranych i nagrodzonych przez Jury. Koncert rozpocznie się po mszy św. ok godz. 17.00. Niech nikogo z nas nie zabraknie.

4.  W sobotę zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie Chrystusa poprowadzi młodzież dekanatu. „Wspomnijmy cuda, które Pan uczynił.” Te słowa będziemy rozważać i wielbić Pana.

5.   Dzisiaj po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

6. Dziś w Gościu Niedzielnym o pokoleniach Niepodległej, czyli o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej Ojczynzy. Warto też przeczytać o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach  cierpiących za wiarę w Chrystusa. Polecamy również tygodnik katolicki Niedziela miesięcznik WPiS.

7. W ostatnim tygodniu Pan powoła do siebie +Stanisławę Skubis i Jerzego Kolczyka. Niech dobry Bóg skróci ich cierpienia czyśćcowe i wprowadzi do radości życia wiecznego.

8.  Jan Paweł II powiadał: Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Czy także z mojej strony płynie ta miłość szczególna?

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Koncert2019 (53)