Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszeia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszeia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże pozwala nam doświadczyć obecności Boga pośród nas. Przywołujmy w sercu imię Jezusa, wyrażajmy w modlitwie pragnienie zmartwychwstania i dziękujmy Bogu za Jego miłość.

2.  Jutro znów świętować będziemy rocznice odzyskania niepodległości. Mimo iż nie jest to już okrągła rocznica, uroczystości odbywają się, w każdym mieście, w każdej gminie, miejscowości. My też chcemy świętować z innymi i dlatego już dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni modlić się będziemy o pomyślność Ojczyzny. Uroczystą Eucharystię sprawować będzie ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Zapraszamy wszystkich wiernych, poczty sztandarowe, szkolne, zakładowe, Koła Gospodyń strażaków, hutników i górników. Niech nasza obecność dzisiaj tutaj będzie znakiem umiłowania Ojczyzny i jej dziejów.

3.  Bezpośrednio po mszy św. odbędzie Koncert Laureatów IV Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Zobaczymy w nim i usłyszymy uczestników, wybranych i nagrodzonych przez Jury. Koncert rozpocznie się po mszy św. ok godz. 17.00. Niech nikogo z nas nie zabraknie.

4.  W sobotę zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie Chrystusa poprowadzi młodzież dekanatu. „Wspomnijmy cuda, które Pan uczynił.” Te słowa będziemy rozważać i wielbić Pana.

5.   Dzisiaj po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

6. Dziś w Gościu Niedzielnym o pokoleniach Niepodległej, czyli o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej Ojczynzy. Warto też przeczytać o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach  cierpiących za wiarę w Chrystusa. Polecamy również tygodnik katolicki Niedziela miesięcznik WPiS.

7. W ostatnim tygodniu Pan powoła do siebie +Stanisławę Skubis i Jerzego Kolczyka. Niech dobry Bóg skróci ich cierpienia czyśćcowe i wprowadzi do radości życia wiecznego.

8.  Jan Paweł II powiadał: Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Czy także z mojej strony płynie ta miłość szczególna?

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę