Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1.  Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności –takie wezwanie przekazuje nam dzisiaj Słowo Boże. Jezus przyjdzie na pewno na końcu czasów. Czuwajmy, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

2.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Pierwszym jego okresem jest Adwent. Jest to czas czuwania i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem.

3.  Znakiem naszego czuwania niech będzie udział w codziennych Roratach odprawianych o godz. 6.00. Dla dzieci spotkania roratnie odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo gorąco prosimy wszystkie rodziny, by w te dwa dni przybyły wszystkie dzieci i to z lampionami.

4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary –patronki górników. My już dzisiaj o godz. 10.00 pragniemy objąć całe górnicze rodziny oraz tych górników, którzy już odeszli do wieczności. Niezależnie od tego zapraszamy ich także na środowe roraty.

5. Za tydzień, w niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na godz. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców dzieci I-komunijnych. Otrzymają one poświęcone łańcuszki i medaliki.

6. Ks. Krzysztof zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie modlitewne i zmianę tajemnic w poniedziałek na godz. 16.00 do salki maryjnej na plebanii.

7. W tym tygodniu przypada:

  •  I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy św. wieczornej.
  •  I Piątek Miesiąca-okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.
  •    I Sobota Miesiąca –nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po porannych roratach.

8.  Za chwilę pobłogosławimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Wraz z opłatkami można nabywać też świece na wigilijny stół. Jak co roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

9. W drugą niedzielę adwentu, czyli za tydzień, przez ofiarę złożoną do puszki będzie można okazać pomoc Kościołowi Katolickiemu na wschodzie.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym początek adwentowego cyklu „Pan jest blisko: Dzisiaj przewodnikiem po przygotowaniach jest prorok Izajasz. W Małym Gościu Niedzielnym –dla dzieci i młodzieży jak dobrze przygotować się na Boże Narodzenie oraz lampion do samodzielnego złożenia. Jak radosny może być adwent pokazuje rodzina Brodów, która kiedyś kolędowała w naszej świątyni. Bardzo mocno polecam też miesięcznik WPiS.

11. W ostatnim tygodniu Pan powołał do siebie: +Stanisława Stempniowskiego, Stefana Jurgę, Barbarę Pęgiel i Zdzisława Leśniaka . Niech dobry Bóg przyjmie ich do radości życia wiecznego.

12. Pearl Buck mówił: Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.Umiejmy w nadchodzącym tygodniu dostrzec i cieszyć się każdym nawet najmniejszym szczęściem.

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę