Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpsterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego
Ogłoszenia duszpsterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

1. Słowo Boże ukazuje nam chrzest Jezusa. Bóg Ojciec ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako święto Chrztu Pańskiego. Jest to okazja, by podziękować Bogu za nasz chrzest. My też zostaliśmy napełnieni Duchem Św. i staliśmy się dziećmi Bożymi.

3. Święto Chrztu Pańskiego kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. W liturgii pozostają jednak kolędy, które rozbrzmiewać będą w świątyniach aż do 2 lutego.

4. Już za tydzień, 19 stycznia 2020 roku o godz. 17.00 odbędzie się doroczny Koncert Kolęd. Gościć będziemy śpiewającą rodzinę Kaczmarek. Usłyszymy wybitnych solistów muzyki klasycznej. Braci Adama i Wojtka mogliśmy usłyszeć w telewizyjnym programie Mam talent. Rodzice śpiewają w teatrze muzycznym w Łodzi. Wspólnie koncertują w kraju i poza granicami. Nagrali kilka płyt, a u nas zaprezentują kolędy. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy jak zawsze o przekazanie zaproszenia innym.

5. Dekanalny Wieczór Uwielbienia w miesiącu styczniu odbędzie się wyjątkowo w czwartą sobotę miesiąca t.j. 25 stycznia.

6.  21 stycznia 2020 wyjeżdżamy na Jasełka do teatru w Cieszynie. Osoby, które się zapisały prosimy o uzupełnienie peseli potrzebnych do ubezpieczenia. Gdyby ktoś z osób zapisanych rezygnował z wyjazdu, prosimy o powiadomienie, bowiem są inni chętni na wyjazd.

7.  W nadchodzącym tygodniu pragniemy kontynuować wizytę duszpasterską w następującym porządku:

Poniedziałek: 13.01.2020

godz. 9.00: Krążek i ul. Polna

godz. 9.00: Podlipie (numery nieparzyste (3-179a)

godz. 9.00: Kolonia, ul. Długa

godz. 15.00 Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 259-133)

Wtorek: 14.01.2020

godz. 9.00: Bolesław, ul. Chmielna ( z dwóch stron)

godz. 16.00 Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 1-19)

Środa: 15.01.2020

godz. 9.00: Bolesław, ul. Browarna

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 131-115C)

godz.15.30: Bolesław, ul. Kluczewska (domki za trasą)

godz. 15.30: Bolesław, Bloki

Czwartek: 16.01.2020

godz. 9.00: Bolesław, ul. Wyzwolenia

godz. 15.30: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 115a-85)

godz.15.30: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste 2-46)

Piątek: 17.01.2020

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste 54-148)

godz. 9.00: Bolesław, ul. Kluczewska

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 19-35)

godz. 15.30: Bolesław, ul. Główna (numery nieparzyste 57-85B)

Sobota: 18.01.2020

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna (numery parzyste 150a-214)

godz. 9.00: Bolesław, ul. Laskowska

Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogły przykąc kapłana, a pragną zaprosić go z modlitwą i błogosławieństwem moga uzgadniać termin odwidzin duszpasterskich indywidualanie.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym jak wychować wierzące dziecko. Ponadto na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia. Warto też zapoznać się, dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela. W nim o sakramencie chrztu.

9.  „Jeśli wciąż biegasz i brakuje ci czasu, zatrzymaj się i zobacz, że nie wszystko zależy od ciebie.” – Jakże potrzebna to rada dla każdego z nas. Zechciejmy ją tylko przyjąć do serca.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)