Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże przypomina nam, że Jezus jest naszą siłą. On nas może obdarzyć pokojem, Jako Jego dzieci, choć słabe i grzeszne, jako powołani do świętości z ufnością powierzamy Mu swoje życie.

2. Już dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się doroczny Koncert Kolęd. Gościmy śpiewającą rodzinę Kaczmarek -wybitnych solistów muzyki klasycznej. Koncertują w kraju i poza granicami. Nagrali kilka płyt, a u nas zaśpiewają kolędy. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy jeszcze o przekazanie zaproszenia innym.

3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Ponoć Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył babcie i dziadków. Jakże smutny byłby świat bez nich. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

4.  We wtorek 21 stycznia 2020 roku wyjeżdżamy na Jasełka do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godz. 13.45 z parkingu przy CPN-ie. Gdyby ktoś z osób zapisanych rezygnował z wyjazdu, prosimy o powiadomienie, bowiem są inni chętni na wyjazd.

5. W sobotę 25 stycznia zapraszamy na styczniowy Dekanalny Wieczór Uwielbienia. rozpoczynamy o godz. 17.00 mszą św., a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa uwielbienia.

6. W następną niedzielę, t.j. 26 stycznia po raz pierwszy będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. Ustanowił ją papież Franciszek jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego.

7.  Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy z serdecznością otwierali drzwi swoich domów składamy gorące podziękowania. Dziękujemy za uwagi i różne opinie. Wielkie Bóg zapłać składamy za ofiary zarówno te na dalsze prace przy kościele jak i te dla kapłanów. O planowanych pracach będzie okazja powiedzieć nieco później. Rodziny, które w czasie wyznaczonej kolędy nie mogły być obecne, a pragną jeszcze zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, mogą uzgadniać terminy indywidualnych odwiedzin w zakrystii i kancelarii.

8. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Krystynę Ćmiel i Antoniego Kozioł. Niech On sam będzie dla nich nagrodą.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o pokoju serca, który płynie z adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponadto o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża. W najnowszym Małym Gościu specjalny dodatek dla prawdziwych łamaczy głów z dziesiątkami łamigłówek, krzyżówek i zagadek. Oprócz tego o domu Stefana Wyszyńskiego, który zmieniał się w duży plac zabaw oraz plakat z Dawidem Kubackim.

10. Św. Józef Seabstian Pelczar powiadał: „Miłość rodzi się w sercu, wyraża się słowem, ale żyje czynem” Najpiękniejszą ilustracją tych słów jest miłość wszystkich babć i dziadków. Niech i oni doświadczają takiej miłości od swoich najbliższych.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę