Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsze słowo Boże jawi się nam jako Boży dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia, i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności.

2. Celebracji Słowa Bożego, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego poświęcona jest dzisiejsza nstanowił ją Niedzielą Słowa Bożego. Zechciejmy dziś, oprócz usłyszanego w kościele Słowa, wziąć do ręki choćby na chwilę Pismo Święte. Lektura Biblii niech zbliży nas do Boga i otworzy serca na Jego głos.

3.  Za tydzień w niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Bóg ustami Symeona objawia nam, że Jezus jest Światłem na oświecenie pogan. To Światło zrodzone z Maryi daje światu zbawienie. W czasie wszystkich mszy św. poświęcenie gromnic. Z uwagi na trwające ferie nabożeństwo światła dla dzieci I-komunijnych odbędzie się po powrocie z zimowych ferii. Zostanie to ogłoszone.

4.  Święto to obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną, a więc zakonników i siostry zakonne. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

5. Dziękujemy za prowadzenie i udział w Dekanalnym Wieczorze Uwielbienia.

6.  W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego. Znajdziemy też słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie , jak mogło dojść do takiego ludobójstwa. Polecamy również tygodnik katolicki Niedziela. A w nim o realnych zagrożeniach płynących ze stałej obecności dzieci w internecie.

8. Mark Twain powiadał: „Bóg każde serce, które stworzyła Jego ręka, wyposażą w coś szlachetnego i dobrego” Niech nadchodzący tydzień będzie okazją do okrywania tej dobroci szlachetności w nas i w drugim człowieku.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę