Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego
Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego

1.  Dzisiejsze słowo Boże zachęca nas byśmy dostrzegli Boga i Jego działanie w tym, co niepozorne, zwyczajne. Pozwólmy Chrystusowi, by był światłem naszego życia.

2.  Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Bóg ustami Symeona objawia nam, że Jezus jest Światłem na oświecenie pogan. W czasie wszystkich mszy św. poświęcenie gromnic.

3.  Święto to obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną, a więc zakonników i siostry zakonne. Po każdej mszy św. możemy dziś złożyć do puszek ofiary, przeznaczone jako wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

4. Zmiana tajemnic i spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się wyjątkowo w przyszłym tygodniu t.j. 10 lutego o godz. 16.00 w sali maryjnej.

5.  W tym tygodniu przypada:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy wieczornej.
  • I piątek Miesiąca--okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Spowiedź rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o Chiarze Lubich –założycielce ruchu Focolari. Ponadto o debacie na temat praworządności w Polsce. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela. W nim m.in. o tym, komu można odmówić Komunii św., a także jak działają e-recepty. Najnowszy miesięcznik WPiS przybliża sylwetkę kard. Stefana Wyszyńskiego, przygotowując nas do Jego beatyfikacją.

7. Już Ezop powiadał: „Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje”. Pamiętajmy o tym w najbliższych dniach zdobywając się choćby na najmniejsze gesty życzliwości.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę