Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uświadamia nam dziś, że Bogu nie chodzi o czysto zewnętrzne oddawanie czci. On chce byśmy oddawali Mu cześć, wiernie trzymając się jego przykazań. Tak czyniąc przyczyniamy się do tego, że świat staje się lepszy.

2. 14 lutego (piątek) po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi I –komunijnymi i ich rodzicami. Przyjedzie pani krawcowa, która pobierać będzie miarę na liturgiczne stroje dla dzieci. Prosimy o obowiązkową obecność.

3. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes –Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych naszej parafii.

4. Zmiana tajemnic i spotkanie Róż Różańcowych odbędzie się jutro t.j. 10 lutego o godz. 16.00 w sali maryjnej.

5.  W sobotę przypada 33 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty Patron wypraszał potrzebne łaski.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a następnie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

7.  W związku z pojawiającymi się notorycznie oszustwami dokonywanymi metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „funkcjonariusza CBSP, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu kieruje apel do wszystkich osób starszych. Pragnie przestrzec i wskazać, co robić, by nie stać się ofiarą przestępców. Treść tego apelu wywieszona jest w gablocie, a kserokopie apelu znajdują się na stoliku. Bardzo proszę o zabrnie ich dla swoich bliskich sąsiadów, czy rodziców.

8.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o mszach świętych gregoriańskich. Skąd się wzięła ich praktyka i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Ponadto o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym. W tygodniku katolickim Niedziela oprócz wielu interesująch artykułów prezent na św. Walentego – modlitewnik z modlitwami o miłość. Polecamy wciąż miesięcznik WPIS.

9. Juan Luis Vives powiadał: „Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa.”. Niech nasze słowa w tym nadchodzącym tygodniu, i nie tylko, będą naszym najlepszym świadectwem.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę