Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy odnowili przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej –łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce podczas każdej mszy św., wewnątrz kościoła czy kaplicy może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Konferencja Episkopatu Polski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Dyspensę mogą otrzymać także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe" - podkreślono w komunikacie. W naszej parafii zostały odwołane nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci i parafialne rekolekcje wielkopostne. Pragniemy pozostać przy drodze krzyżowej dla dorosłych (ostatnio uczestniczyło w niej ok. 40 osób.)

3. Codziennie przed mszą św. popołudniową modlimy się Nowenną do św. Józefa. Przygotowuje nas ona do uroczystości Św. Józefa Oblubieńca NMP, którą obchodzić będziemy w czwartek. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału.

4. Wciąż jeszcze można podejmować jednodniowy post o chlebie i wodzie, ofiarując go w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, ale także o oddalenie epidemii.

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Jacenty Kurek. Niech Pan okaże mu swoje miłosierdzie.  

6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Stefanem Wyszyńskim. W tygodniku Niedziela specjalny dodatek „Dobra spowiedź”-pomoc w przygotowaniu do wielkopostnej spowiedzi. Warto też przeczytać o przebudzeniu mężczyzn w Kościele. Czy można mówić o męskiej duchowości. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

7. Fiodor Dostojewski mówił: „Nie zbadane są drogi, na których Bóg odnajduje człowieka”. Czy pozwolę się Bogu odnaleźć?     

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę