Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy odnowili przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej –łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce podczas każdej mszy św., wewnątrz kościoła czy kaplicy może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Konferencja Episkopatu Polski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Dyspensę mogą otrzymać także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe" - podkreślono w komunikacie. W naszej parafii zostały odwołane nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci i parafialne rekolekcje wielkopostne. Pragniemy pozostać przy drodze krzyżowej dla dorosłych (ostatnio uczestniczyło w niej ok. 40 osób.)

3. Codziennie przed mszą św. popołudniową modlimy się Nowenną do św. Józefa. Przygotowuje nas ona do uroczystości Św. Józefa Oblubieńca NMP, którą obchodzić będziemy w czwartek. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy do liczniejszego udziału.

4. Wciąż jeszcze można podejmować jednodniowy post o chlebie i wodzie, ofiarując go w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, ale także o oddalenie epidemii.

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Jacenty Kurek. Niech Pan okaże mu swoje miłosierdzie.

6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Stefanem Wyszyńskim. W tygodniku Niedziela specjalny dodatek „Dobra spowiedź”-pomoc w przygotowaniu do wielkopostnej spowiedzi. Warto też przeczytać o przebudzeniu mężczyzn w Kościele. Czy można mówić o męskiej duchowości. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

7. Fiodor Dostojewski mówił: „Nie zbadane są drogi, na których Bóg odnajduje człowieka”. Czy pozwolę się Bogu odnaleźć?

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)