Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy odnowili przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej –łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce podczas każdej mszy św., wewnątrz kościoła czy kaplicy może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Z tego względu zostały odwołane w naszej parafii rekolekcje wielkopostne i droga krzyżowa dla dzieci. Porządek odprawiania mszy św. w ciągu tygodnia pozostaje tak, jak do tej pory t.j. o 7.00 i 17.00. Nie będzie żadnej zmiany.

3. Przypominamy też, że księża Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Dyspensę mogą otrzymać także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

4.  Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Pozostańmy w domach, bądźmy cierpliwi i odpowiedzialni za zdrowie swoje i bliskich. Wytrwajmy jeszcze ten tydzień ograniczając wszelkie kontaktu z innymi.

5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Świętości Życia. Każde poczęte życie jest święte i dlatego domaga się od samego początku całkowitej i pełnej obrony. Odpowiedzią na zagrożenie dla życia poczętych dzieci jest Działo Duchowej Adopcji. Polega ona na 9-miesięcznej modlitwie o uratowanie zagrożonego życia. Wszystkich, którzy chcieliby je podjąć, zapraszamy jutro na mszę św. o godz. 17.00. Osoby, które pragnę rozpocząć tę modlitwę, a nie mogą być w tym dniu w kościele, mogą uczynić to samodzielnie.

6.   Wciąż jeszcze można podejmować jednodniowy post o chlebie i wodzie, ofiarując go w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, ale także o oddalenie epidemii. 

7.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

8. Przypominamy, że za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Przesuniemy zegarki o godz. do przodu.

9.  Przez najbliższe niedziele nie będzie docierać do na tygodnik Gość Niedzielny, ale za to polecamy Niedzielę. Warto przeczytać o tym, czym jest Komunia św. duchowa. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

10. Tomasz a Kempis mówił: „Miłość oświeca i rozgrzewa, odpędza smutek i sprawia w sercu radość”. Niech taka miłość wypełni nasze serca w każdym dniu nadchodzącego tygodnia.      

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę