Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy odnowili przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej –łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce podczas każdej mszy św., wewnątrz kościoła czy kaplicy może przebywać jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Z tego względu zostały odwołane w naszej parafii rekolekcje wielkopostne i droga krzyżowa dla dzieci. Porządek odprawiania mszy św. w ciągu tygodnia pozostaje tak, jak do tej pory t.j. o 7.00 i 17.00. Nie będzie żadnej zmiany.

3. Przypominamy też, że księża Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Dyspensę mogą otrzymać także osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

4.  Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Pozostańmy w domach, bądźmy cierpliwi i odpowiedzialni za zdrowie swoje i bliskich. Wytrwajmy jeszcze ten tydzień ograniczając wszelkie kontaktu z innymi.

5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Świętości Życia. Każde poczęte życie jest święte i dlatego domaga się od samego początku całkowitej i pełnej obrony. Odpowiedzią na zagrożenie dla życia poczętych dzieci jest Działo Duchowej Adopcji. Polega ona na 9-miesięcznej modlitwie o uratowanie zagrożonego życia. Wszystkich, którzy chcieliby je podjąć, zapraszamy jutro na mszę św. o godz. 17.00. Osoby, które pragnę rozpocząć tę modlitwę, a nie mogą być w tym dniu w kościele, mogą uczynić to samodzielnie.

6.   Wciąż jeszcze można podejmować jednodniowy post o chlebie i wodzie, ofiarując go w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, ale także o oddalenie epidemii.

7.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

8. Przypominamy, że za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Przesuniemy zegarki o godz. do przodu.

9.  Przez najbliższe niedziele nie będzie docierać do na tygodnik Gość Niedzielny, ale za to polecamy Niedzielę. Warto przeczytać o tym, czym jest Komunia św. duchowa. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

10. Tomasz a Kempis mówił: „Miłość oświeca i rozgrzewa, odpędza smutek i sprawia w sercu radość”. Niech taka miłość wypełni nasze serca w każdym dniu nadchodzącego tygodnia.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)