Start Kronika parafii Poświęcenie miecza
Poświęcenie miecza
13 kwietnia 2010

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w naszej świątyni uroczystość poświęcenia kopii miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. Organizatorami tej uroczystości była Zagłębiowska Komandoria Orderu Św. Staniaława -Biskupa i Męczennika. Na zaproszenia Komandora Henryka Bebaka do świątyni przybyli bolesławscy parafianie oraz Damy i Kawalerowie Orderu Św. Stanisława z całej Polski. Był wśród nich także pan Józef Liszka mieszkaniec Parafii Krzykawka, który order otrzymał w ubiegłym roku w Warszawie.

Warto zaznaczyć, że jednym z pierwszych kawalerów tego orderu był założyciel naszej parafii Alekasnader Romiszewski, którego nagrobek znajduje się na przykościelnym cmentarzu. Radość tego dnia zmąciła jednak wiadomość o lotniczej tragedii nad Smoleńskiem, która dotarła tuż przed rozpoczęciem mszy św. Dzięki tej uroczystości, byliśmy z pewnością jedną z pierwszych wspólnot, która odprawiła Ofiarę Mszy św. w intencji tragicznie zmarłych.