Start Kronika parafii Poświęcenie miecza
Poświęcenie miecza
13 kwietnia 2010

4

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w naszej świątyni uroczystość poświęcenia kopii miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. Organizatorami tej uroczystości była Zagłębiowska Komandoria Orderu Św. Staniaława -Biskupa i Męczennika. Na zaproszenia Komandora Henryka Bebaka do świątyni przybyli bolesławscy parafianie oraz Damy i Kawalerowie Orderu Św. Stanisława z całej Polski. Był wśród nich także pan Józef Liszka mieszkaniec Parafii Krzykawka, który order otrzymał w ubiegłym roku w Warszawie.

Warto zaznaczyć, że jednym z pierwszych kawalerów tego orderu był założyciel naszej parafii Alekasnader Romiszewski, którego nagrobek znajduje się na przykościelnym cmentarzu. Radość tego dnia zmąciła jednak wiadomość o lotniczej tragedii nad Smoleńskiem, która dotarła tuż przed rozpoczęciem mszy św. Dzięki tej uroczystości, byliśmy z pewnością jedną z pierwszych wspólnot, która odprawiła Ofiarę Mszy św. w intencji tragicznie zmarłych.

 

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę