Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, by iść drogą, jaką wskazał nam Zbawiciel, słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze życiowe powołanie.

2. 18 maja świętować będziemy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Ta okrągła rocznica miała być obchodzona bardzo uroczyście wraz z pielgrzymowaniem do Jego grobu w Watykanie. Obecna sytuacja zmieniła i te obchody. Z całym zaangażowaniem obchodzić będziemy to wydarzenie w wymiarze diecezji i parafii. Już od piątku codziennie podczas nabożeństw majowych odmawiamy Nowennę   do św. Jana Pawła II. Centralne obchody w Polsce odbywać się będą w następną niedzielę tj. 17 maja 2020. Na ten dzień przygotowane jest specjalne słowo KEP. My ponadto będziemy mogli oddać cześć i pomodlić się przy relikwiach świętego, które posiadamy. Zachęcamy w tym czasie szczególnie do udziału w nabożeństwach majowych. Śpiewem Litanii Loretańskiej pragniemy sławić Matkę Boga, dziękować za wielkiego świętego naszych czasów i wypraszać pomoc w codziennych potrzebach.

3.  W najbliższą środę przypada 13 maja. Jest to dla nas Polaków dzień szczególny. W tym dniu 1981 roku Ali Agca strzelał do papieża w czasie audiencji na placu św. Piotra. Papież wierzył, że ocalenie i dar życia zawdzięcza Matce Bożej z Fatimy. Tak się składa, że tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie rozpoczynamy dokładnie 13 maja. Jeszcze jedna cudowna karta w kalendarzu obchodów 100 -lecia urodzin świętego papieża. Zapraszamy do udziału.

4.  Dzisiaj trochę o gospodarczych pracach w parafii. W ubiegłym roku w grudniu, górnicy z okazji Barbórki złożyli swój dar 3 tys. złotych. Przeznaczyliśmy je wtedy na wymianę okien w kaplicy na cmentarzu. Stare okna zgniły, a szyby powypadały. Zostały one wymienione na nowe, metalowe, a także dodatkowo zamontowane zostały drzwi, chroniące przed deszczem i wilgocią. Koszt tych prac wyniósł 18 tys. zł. Również w kaplicy w Laskach zostały wymienione okna, z drewnianych na metalowe. Koszty tych prac niemal w całości pokryli mieszkańcy Lasek i Kolonii. W ostatnim tygodniu rozpoczęły się prace na cmentarzu przy kościele. Zostało poprawione dojście do grobów od głównej alejki, a teren przy murze zostanie utwardzony i zabezpieczony przed spływającą z góry wodą deszczową. Koszt tych prac wyniesie około 20 tys. złotych.

5.  W czwartek 14 maja będą do odbioru liturgiczne stroje komunijne dla dzieci. Rodziców z chłopcami zapraszamy na godz. 16.45 a z dziewczynkami na 17.15.

6.  W minionym tygodniu Pan powoła do siebie +Kazimierza Michalskiego i Jadwigę Ćwięczek. Niech dojdą do domu Ojca, gdzie przygotowane jest dla nich wieczne mieszkanie.

7.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tronie i ołtarzu, czy to tylko władza świecka i duchowna? Ponadto ciekawy reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela. Tam o nieznanych notatkach siostry Łucji z Fatimy. Szczególnej lekturze polecamy najnowszy miesięcznik WPiS.

8. Warto dziś przypomnieć jedne z najpiękniejszych słów jakie św. Jan Paweł II zostawił młodzieży na Jasnej Górze: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Każdy nas niech znajdzie w tych słowach zachętę do pracy nad sobą w najbliższym tygodniu.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)