Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, by iść drogą, jaką wskazał nam Zbawiciel, słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze życiowe powołanie.

2. 18 maja świętować będziemy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Ta okrągła rocznica miała być obchodzona bardzo uroczyście wraz z pielgrzymowaniem do Jego grobu w Watykanie. Obecna sytuacja zmieniła i te obchody. Z całym zaangażowaniem obchodzić będziemy to wydarzenie w wymiarze diecezji i parafii. Już od piątku codziennie podczas nabożeństw majowych odmawiamy Nowennę   do św. Jana Pawła II. Centralne obchody w Polsce odbywać się będą w następną niedzielę tj. 17 maja 2020. Na ten dzień przygotowane jest specjalne słowo KEP. My ponadto będziemy mogli oddać cześć i pomodlić się przy relikwiach świętego, które posiadamy. Zachęcamy w tym czasie szczególnie do udziału w nabożeństwach majowych. Śpiewem Litanii Loretańskiej pragniemy sławić Matkę Boga, dziękować za wielkiego świętego naszych czasów i wypraszać pomoc w codziennych potrzebach.

3.  W najbliższą środę przypada 13 maja. Jest to dla nas Polaków dzień szczególny. W tym dniu 1981 roku Ali Agca strzelał do papieża w czasie audiencji na placu św. Piotra. Papież wierzył, że ocalenie i dar życia zawdzięcza Matce Bożej z Fatimy. Tak się składa, że tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie rozpoczynamy dokładnie 13 maja. Jeszcze jedna cudowna karta w kalendarzu obchodów 100 -lecia urodzin świętego papieża. Zapraszamy do udziału.

4.  Dzisiaj trochę o gospodarczych pracach w parafii. W ubiegłym roku w grudniu, górnicy z okazji Barbórki złożyli swój dar 3 tys. złotych. Przeznaczyliśmy je wtedy na wymianę okien w kaplicy na cmentarzu. Stare okna zgniły, a szyby powypadały. Zostały one wymienione na nowe, metalowe, a także dodatkowo zamontowane zostały drzwi, chroniące przed deszczem i wilgocią. Koszt tych prac wyniósł 18 tys. zł. Również w kaplicy w Laskach zostały wymienione okna, z drewnianych na metalowe. Koszty tych prac niemal w całości pokryli mieszkańcy Lasek i Kolonii. W ostatnim tygodniu rozpoczęły się prace na cmentarzu przy kościele. Zostało poprawione dojście do grobów od głównej alejki, a teren przy murze zostanie utwardzony i zabezpieczony przed spływającą z góry wodą deszczową. Koszt tych prac wyniesie około 20 tys. złotych.

5.  W czwartek 14 maja będą do odbioru liturgiczne stroje komunijne dla dzieci. Rodziców z chłopcami zapraszamy na godz. 16.45 a z dziewczynkami na 17.15.

6.  W minionym tygodniu Pan powoła do siebie +Kazimierza Michalskiego i Jadwigę Ćwięczek. Niech dojdą do domu Ojca, gdzie przygotowane jest dla nich wieczne mieszkanie.

7.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tronie i ołtarzu, czy to tylko władza świecka i duchowna? Ponadto ciekawy reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa. Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela. Tam o nieznanych notatkach siostry Łucji z Fatimy. Szczególnej lekturze polecamy najnowszy miesięcznik WPiS.

8. Warto dziś przypomnieć jedne z najpiękniejszych słów jakie św. Jan Paweł II zostawił młodzieży na Jasnej Górze: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Każdy nas niech znajdzie w tych słowach zachętę do pracy nad sobą w najbliższym tygodniu.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę