Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże odkrywa dziś przed nami Chrystusa, który zapowiada Ducha Św. To właśnie Duch Św. wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens ludzkiemu życiu.

2.  Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Już dziś w całej Ojczyźnie dziękujemy Bogu za tego wielkiego świętego. Na ten temat słyszeliśmy List Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy relikwiach świętego.

3.  W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska oraz wyemituje w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

4.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W te dni przed poranną mszą św. udamy się w procesji do misyjnego krzyża, by ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych modlić się o błogosławieństwo w pracy na roli.

5.  W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Połączona ona będzie każdego dnia z nabożeństwem majowym.

6.  Po dwóch miesiącach przerwy powracamy do naszych Dekanalnych Wieczorów Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną łączyć się z nami w modlitwie uwielbienia na sobotę 23 maja. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo majowe połączone z modlitwą uwielbienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

7.  Od 31 maja kontynuowane będą w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Pary, które już uczestniczyły, zapraszamy. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć to również jest to możliwe.

8.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Waldemara rawickiego. Niech Pan okaże mu swoje miłosierne oblicze.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. Ponadto o roli Wadowic ukształtowaniu Jana Pawła II. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Papież bliski, ale czy znany?” Dla dzieci i młodzieży w najnowszym Małym Gościu –komiks przybliżający postać prymasa Stefana Wyszyńskiego Polecamy też miesięcznik WPiS.

10.  Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. Sercem! (...) Człowieka trzeba mierzyć miarą sumienia, miarą ducha, który jest otwarty ku Bogu. Trzeba więc człowieka mierzyć miarą Ducha Świętego.Wdzięczni Bogu za dar świętego Jana Pawła II, zechciejmy tą miarą mierzyć wszystkich, których Bóg stawia na naszej drodze.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)