Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego

1.  Słowo Boże zachęca nas, byśmy zgromadzeni w jedno przez Ducha Św., wychwalali Boga za całe dzieło zbawienia i dziękowali za Kościół, który napełniony Duchem Św. prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

2.  Przez 9 dni nowenny przygotowywaliśmy się na dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to święto umocnienia Kościoła i jedności wszystkich ochrzczonych. Niech Duch Św. oczyszcza nasze serca i czyni nas swoją świątynią. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny w kościele.

3.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.15 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom i katechetom za troskę o życie duchowe dzieci.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z kolei w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.  Od jutra zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po mszy wieczornej.

6.  Nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Należy jednak stosować się do obowiązujących zasad wynikających z Rozporządzenia, w tym normę, że w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób. W naszym przypadku planujemy procesję wokół kościoła do czterech ołtarzy. O przygotowanie ich prosimy:

I Ołtarz:–ul. Chmielna i Browarna; II Ołtarz: –ul. Kluczewska i Wyzwolenia; III Ołtarz:–ul. Laskowska, Kopalniana i Poręba; IV Ołtarz: mieszkańcy ul. Wodącej, Zielonej i Krążka. Ostateczną decyzję podamy jednak za tydzień. Szczegółowe wytyczne Ks. Biskupa Grzegorza dotyczące duszpasterstwa w naszej diecezji znajdują się na stronie parafialnej.

7.  W tym tygodniu przypadają:

•    I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania w czasie mszy wieczornej.
  •    I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00. Z uwagi na to, że najbliższy tydzień jest ostatnim tygodniem na odprawienie spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej spowiedź popołudniowa rozpocznie się już od godz. 16.00 i trwać będzie do godz. 19.00. W ciszy, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Będą zaproszeni jeszcze dwaj kapłani spoza parafii. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do tej spowiedzi zapraszamy. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Chorych kapłani odwiedzą w piątek od 9.00. Gdyby jednak ktoś obawiał się jeszcze odwiedzin prosimy o powiadomienie.
  •  I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

8.  Dzisiaj w Sławkowie zostaną wznowione katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Pary, które już uczestniczyły, zapraszamy. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć to również jest to możliwe.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. Warto też przeczytać jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci. W tygodniku Niedziela przeczytamy o darach Ducha Św. –jak je rozumieć, a także o powołaniach –kto dziś idzie za Jezusem (do seminarium).Polecamy też najnowszy miesięcznik WPiS w dużej mierze poświęcony 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

10.  Św. Jan Maria Vianney pouczał:Kiedy przychodzą nam do głowy dobre pomysły, znaczy to, żę nawiedza nas Duch Święty”.Takich nawiedzeń życzmy sobie w nadchodzącym tygodniu jak najwięcej.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)