Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świetego

1.  Słowo Boże zachęca nas, byśmy zgromadzeni w jedno przez Ducha Św., wychwalali Boga za całe dzieło zbawienia i dziękowali za Kościół, który napełniony Duchem Św. prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

2.  Przez 9 dni nowenny przygotowywaliśmy się na dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to święto umocnienia Kościoła i jedności wszystkich ochrzczonych. Niech Duch Św. oczyszcza nasze serca i czyni nas swoją świątynią. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny w kościele.

3.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.15 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom i katechetom za troskę o życie duchowe dzieci.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z kolei w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.  Od jutra zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po mszy wieczornej.

6.  Nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Należy jednak stosować się do obowiązujących zasad wynikających z Rozporządzenia, w tym normę, że w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób. W naszym przypadku planujemy procesję wokół kościoła do czterech ołtarzy. O przygotowanie ich prosimy:

I Ołtarz:–ul. Chmielna i Browarna; II Ołtarz: –ul. Kluczewska i Wyzwolenia; III Ołtarz:–ul. Laskowska, Kopalniana i Poręba; IV Ołtarz: mieszkańcy ul. Wodącej, Zielonej i Krążka. Ostateczną decyzję podamy jednak za tydzień. Szczegółowe wytyczne Ks. Biskupa Grzegorza dotyczące duszpasterstwa w naszej diecezji znajdują się na stronie parafialnej.

7.  W tym tygodniu przypadają:

  •    I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania w czasie mszy wieczornej.
  •    I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00. Z uwagi na to, że najbliższy tydzień jest ostatnim tygodniem na odprawienie spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej spowiedź popołudniowa rozpocznie się już od godz. 16.00 i trwać będzie do godz. 19.00. W ciszy, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Będą zaproszeni jeszcze dwaj kapłani spoza parafii. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do tej spowiedzi zapraszamy. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Chorych kapłani odwiedzą w piątek od 9.00. Gdyby jednak ktoś obawiał się jeszcze odwiedzin prosimy o powiadomienie.
  •  I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

8.  Dzisiaj w Sławkowie zostaną wznowione katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Pary, które już uczestniczyły, zapraszamy. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć to również jest to możliwe.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. Warto też przeczytać jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci. W tygodniku Niedziela przeczytamy o darach Ducha Św. –jak je rozumieć, a także o powołaniach –kto dziś idzie za Jezusem (do seminarium).Polecamy też najnowszy miesięcznik WPiS w dużej mierze poświęcony 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

10.  Św. Jan Maria Vianney pouczał:Kiedy przychodzą nam do głowy dobre pomysły, znaczy to, żę nawiedza nas Duch Święty”.Takich nawiedzeń życzmy sobie w nadchodzącym tygodniu jak najwięcej.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę