Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uświadamia nam dzisiaj, że Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci. Cierpliwie czeka na nawrócenie , bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy.

2.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.15 czworo dzieci przystąpi do I Komunii św. Otoczmy swoją modlitwą te dzieci, by spotkanie z Jezusem Eucharystycznym było dla nich źródłem prawdziwej radości.

3. Za tydzień, w niedzielę z racji święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić w intencji kierowców i podróżujących a po każdej mszy św. poświęcimy pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie już ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

4. Z uwagi na to, że w tym roku nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymkowa grupa fioletowa z naszego dekanatu zaprasza na wieczory pielgrzymkowe w dniach 10-12 sierpnia. Każdego dnia spotykać się będziemy w innej parafii (Sławków, Bukowno i Bolesław) Spotkania te będą one okazją dla dotychczasowych pielgrzymów, aby w ten sposób pokonać pielgrzymi szlak, zawiązać wspólnotę i nie zerwać tradycji. Dla nowych zaś uczestników będą zachętą do pierwszego i być może nie ostatniego wyruszenia na pątniczą drogę. Dokładny plan tych spotkań podamy w terminie późniejszym.

5. Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

6. Urząd Gminy w Bolesławiu za naszym pośrednictwem przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę przestarzałych kotłów na ekologiczne, zasilane paliwem stałym. Są jeszcze do wykorzystania pieniądze na ten cel. Bliższe informacje na ten temat w gablocie parafialnej.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do Boga: +Józef Liszka i Grzegorz Kotarba. Niech oczyszczeni ze zła, znajdą się w królestwie Boga.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie. W cyklu „Nie ma jak u Mamy” o sanktuarium w Wąwolnicy. W tygodniku Niedziela o tym, czy wiara może uzdrowić relacje małżeńskie.

9.  Św. Franciszek Salezy mówił: „Dobrocią można uczynić owocnym każdy teren”. Spróbujmy w nadchodzącym tygodniu taki teren znaleźć wokół siebie i wypełnić go swoją dobrocią.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)