Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uświadamia nam dzisiaj, że Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci. Cierpliwie czeka na nawrócenie , bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy.

2.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.15 czworo dzieci przystąpi do I Komunii św. Otoczmy swoją modlitwą te dzieci, by spotkanie z Jezusem Eucharystycznym było dla nich źródłem prawdziwej radości.

3. Za tydzień, w niedzielę z racji święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić w intencji kierowców i podróżujących a po każdej mszy św. poświęcimy pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie już ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

4. Z uwagi na to, że w tym roku nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymkowa grupa fioletowa z naszego dekanatu zaprasza na wieczory pielgrzymkowe w dniach 10-12 sierpnia. Każdego dnia spotykać się będziemy w innej parafii (Sławków, Bukowno i Bolesław) Spotkania te będą one okazją dla dotychczasowych pielgrzymów, aby w ten sposób pokonać pielgrzymi szlak, zawiązać wspólnotę i nie zerwać tradycji. Dla nowych zaś uczestników będą zachętą do pierwszego i być może nie ostatniego wyruszenia na pątniczą drogę. Dokładny plan tych spotkań podamy w terminie późniejszym.

5. Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

6. Urząd Gminy w Bolesławiu za naszym pośrednictwem przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę przestarzałych kotłów na ekologiczne, zasilane paliwem stałym. Są jeszcze do wykorzystania pieniądze na ten cel. Bliższe informacje na ten temat w gablocie parafialnej.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do Boga: +Józef Liszka i Grzegorz Kotarba. Niech oczyszczeni ze zła, znajdą się w królestwie Boga.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie. W cyklu „Nie ma jak u Mamy” o sanktuarium w Wąwolnicy. W tygodniku Niedziela o tym, czy wiara może uzdrowić relacje małżeńskie.

9.  Św. Franciszek Salezy mówił: „Dobrocią można uczynić owocnym każdy teren”. Spróbujmy w nadchodzącym tygodniu taki teren znaleźć wokół siebie i wypełnić go swoją dobrocią.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę