Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła

1. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj, byśmy jako lub Boży Nowego Przymierza dali wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Wyraża się ona w tym, że we wszystkim daje pierwszeństwo Królestwu Bożemu.

2. Dzisiaj z racji święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących modlimy się w intencji kierowców i podróżujących a po każdej mszy św. poświęcimy pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie już ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

3. W sobotę 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chociaż zginęło ponad 150 tys. Polaków, nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków. Za tę cudowną lekcję patriotyzmu winniśmy naszą pamięć modlitewną. Módlmy się w tym dniu nie tylko za poległych, ale i za naszą Ojczyznę dzisiaj.

4.  Miesiąc sierpień jest także okazją do podjęcia dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

5.  W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywać się będzie pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

7. Tegoroczne lato jest naznaczone zmienną pogodą. Często pada deszcz i są też wysokie temperatury. To sprzyja wzrostowi trawy i innych roślin. Widać to także na cmentarzach. Wykaszanie między grobami i w alejkach odbywa się dość często. Niektórzy narzekają, że przy tej okazji brudzą się też pomniki. Choć jest to uciążliwe, to prosimy o zrozumienie. Niektórzy prosili o informowanie, kiedy będzie odbywać się wykaszanie, ale trudno jest nam dokładnie to zaplanować. Zależy to od wielu czynników. Przy tej okazji informujemy, że pan grabarz nie będzie wykaszał trawy na grobach. Za utrzymanie porządku na grobach odpowiedzialni są dysponenci grobów. I tutaj też gorąca prośba. Pamiętajmy o tych grobach nie tylko na Wszystkich Świętych. Częściej róbmy porządek. Przez takie zarośnięte groby inni mają problem z dojściem do swoich grobów.

8.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o najważniejszej babci – babci samego Syna Bożego. Ponadto jak zostać idealna teściową. W tygodniku Niedziela warto przeczytać piękne świadectwa wiary polskich sportowców. Nabierają one szczególnej wagi, w czasach, gdy celebryci i wpływowe środowiska atakują chrześcijaństwo.

9.  Św. Jan Maria Vianney mówił: „Jedynym szczęściem na ziemi jest świadomość, że Bóg nas kocha”. Niech każdy dzień nadchodzącego tygodnia będzie bogaty takim szczęściem.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę