Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże zaprasza nas dzisiaj: Wszyscy spragnieni, przyjdźcie. Tylko Jezus może nam dać pokarm, który nie ginie i który zaspokaja wszystkie pragnienia ludzkiego serca.

2.  W tym roku pielgrzymowanie na Jasną Górę ma również nowy wymiar. Nie mogąc wyruszyć na pielgrzymi szlak, pragniemy trwać na modlitwie w ramach tzw. Dekanalnych Wieczorów Pielgrzymkowych. Odbywać się one będą w czasie pielgrzymki w trzech kościołach naszego dekanatu: w Sławkowie, w Bukownie i u nas w Bolesławiu. W ten dni zapraszamy nie tylko byłych pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy z różnych racji nie mogliby wyruszyć w drogę. Wieczorne spotkania pomogą nam poczuć pielgrzymkową atmosferę. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

3.  Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywa się pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

4.  W tym tygodniu przypada:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy wieczornej.
  • I piątek Miesiąca--okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Spowiedź rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłan uda się w piątek od godz. 9.00

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Antoni Poczęsny. Oby Bóg pozwolił mu wraz ze świętymi oglądać niebo.

6.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tym, czy istnieją rozwody kościelne, czy nie. Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa. W tygodniku Niedziela o aniołach -całe życie Kościoła korzysta z tajemniczej i potężnej pomocy aniołów”, ale co tak naprawdę wiemy o Bożych posłańcach? Kim są aniołowie? Jak działają? Po co oni są nam potrzebni?. Polecamy też nanjnowszy miesięcznik WPiS.

7. Tomasz A Kempis powiada: „Szczęśliwy ten, kto wszystko, co czyni, czyni z miłości i z czystą intencją”. Cieszmy się takim szczęściem każdego dnia.

Koncert Laureatów

Koncert2019 (53)