Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże zaprasza nas dzisiaj: Wszyscy spragnieni, przyjdźcie. Tylko Jezus może nam dać pokarm, który nie ginie i który zaspokaja wszystkie pragnienia ludzkiego serca.

2.  W tym roku pielgrzymowanie na Jasną Górę ma również nowy wymiar. Nie mogąc wyruszyć na pielgrzymi szlak, pragniemy trwać na modlitwie w ramach tzw. Dekanalnych Wieczorów Pielgrzymkowych. Odbywać się one będą w czasie pielgrzymki w trzech kościołach naszego dekanatu: w Sławkowie, w Bukownie i u nas w Bolesławiu. W ten dni zapraszamy nie tylko byłych pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy z różnych racji nie mogliby wyruszyć w drogę. Wieczorne spotkania pomogą nam poczuć pielgrzymkową atmosferę. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

3.  Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny po normalnymi warunkami. W sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywa się pielgrzymka kobiet z naszej diecezji.

4.  W tym tygodniu przypada:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy wieczornej.
  • I piątek Miesiąca--okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Spowiedź rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłan uda się w piątek od godz. 9.00

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Antoni Poczęsny. Oby Bóg pozwolił mu wraz ze świętymi oglądać niebo.

6.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tym, czy istnieją rozwody kościelne, czy nie. Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa. W tygodniku Niedziela o aniołach -całe życie Kościoła korzysta z tajemniczej i potężnej pomocy aniołów”, ale co tak naprawdę wiemy o Bożych posłańcach? Kim są aniołowie? Jak działają? Po co oni są nam potrzebni?. Polecamy też nanjnowszy miesięcznik WPiS.

7. Tomasz A Kempis powiada: „Szczęśliwy ten, kto wszystko, co czyni, czyni z miłości i z czystą intencją”. Cieszmy się takim szczęściem każdego dnia.

 

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę