Start Kronika parafii Nowy grobowiec kapłański
Nowy grobowiec kapłański
02 października 2010

grobowiec 006W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Papież Benedykt XVI zakończył uroczyście Rok Kapłański. Patronował mu św. Jana Maria Vianney - proboszcz z Ars. Przez ten rok czasu szczególną modlitwą otaczaliśmy kapłanów i tych pracujących aktualnie w naszych parafiach, jak również tych wszystkich, których Bóg kiedykolwiek postawił na naszych życiowych drogach. W naszej parafii modliliśmy się za kapłanów podczas ubiegłorocznej modlitwy różańcowej, każdego dnia polecając Bogu innego kapłana naszego sławkowskiego dekanatu. Przy tej okazji można było też napisać krótki list do każdego kapłana. Listy te przekazaliśmy każdemu z nich. W każdy pierwszy czwartek miesiąca prosimy Pana żniwa o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Pamiętając o żywych, nie zapomnielismy o tych, którzy niegdyś pasterzowali jako proboszczowie tej parafii, a odeszli już do domu Ojca. Na przykościelnym cmantarzu znajdowały się porozrzucane i mocno już zaniedbane groby tych kapłanów. Pragnęliśmy, aby jednym z owoców Roku Kapłańskiego był nowy, wspólny grobowiec wszystkich kapłanów spoczywających na cmentarzu.

Po uporządkowaniu grobów i przeniesieniu szczątków do wspólnej mogiły przystąpiliśmy do wzniesienia nowego grobowca. Jest on konkretnym, widzialnym znakiem naszej wdzięczności dla tych, którzy udzielali nam sakramentów i w naszych intencjach modlili się do Boga. Płyta grobowca zwieńczona jest kamiennym krzyżem, na którym przewieszona jest stuła -znak zwycięstwa Życia na d śmiercią. Winne latorośle oplatające krzyż to symbol Ofiary Chrystusa złożonej na krzyżu, a którą On sam polecił składać kapłanom na Jego pamiątkę. Ufamy, że Najświętsza Ofiara, którą pracujący tutaj kapłani składali dla zbawienia wszystkich ludzi, również im samym otworzyła bramy wieczności. Nie przechodźmy obojętnie obok tej mogiły. Niech nasza wdzięczność nadal wyraża się modlitwą w ich intencji.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania