Start Kronika parafii Rocznica tragedii smoleńskiej
Rocznica tragedii smoleńskiej
10 kwietnia 2011

04510 kwietnia 2011 roku , w parafialnym kościele, na mszy św. o godz. 12.15 modliliśmy się w intencji Ojczyzny i ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Dokładnie rok temu, tyle, że o godz. 10.00 również byliśmy tu zebrani wraz z Damami i Kawalerami Orderu św. Stanisława, którzy w naszej świątyni poświęcali kopię miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. To właśnie tutaj dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Pana Prezydenta z małżonką i towarzyszących mu osób. Byliśmy wtedy chyba jedną z pierwszych wspólnot, która zmieniając główną intencję uroczystości, modliła się w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem.

Dziś, w 1 rocznicę tego wydarzenia, na prośbę Zagłębiowskiej Komandorii Orderu św. Stanisława ponownie zebraliśmy się w naszej światyni, by jeszcze raz wspólnie zanieść do Boga wołanie o miłosierdzie i zbawienie dla wszystkich tragicznie zmarłych. Uroczystości rozpoczęła pani Zdzisława Gwiazda recytując swój własny wiersz. Nastepnie na tle marsza żałobnego Fryderyka Chopina rozpoczęła się prezentacja wszystkich ofiar. W trakcie tej prezentacji w procesji do ołtarza przyniesione zostały biało-czerwone kwiaty i znicze. Liturgia Mszy św. ropoczęła się pieśnią wykonaną przez Paulinę Cebo i Dominikę Alfs, przy spokojnym akompaniamencie gitar. W trakcie mszy świętej odczytane zostało Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski zatytułowane: "Miłość nigdy nie ustaje". W procesji z darami Komandoria Zagłębiowska złożyła pamiatkową stułę z wizerunkiem św. Stanisława z jednej strony i orderem z drugiej. Stuła została poświęcona przez księdza Proboszcza na zakończenie mszy św. i w niej także ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa końcowego.

Uroczystość rocznicową, oprócz Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława, uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe Zakładów Górniczo -Hutniczych w Bolesławiu, związków zawodowych, sztandary górnicze oraz szkolne. Dziękujemy im za obecność i ten piękny gest. Gorące Bóg zapłać składamy wszystkim przybyłym na uroczystość gościom spoza parafi oraz naszym parafianom, którzy przybyli dość licznie. Liturgiczne spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami w naszej światyni.

Autorem fotoreportażu jest Piotr Szlęzak.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania