Start Kronika parafii Rocznica tragedii smoleńskiej
Rocznica tragedii smoleńskiej
10 kwietnia 2011

04510 kwietnia 2011 roku , w parafialnym kościele, na mszy św. o godz. 12.15 modliliśmy się w intencji Ojczyzny i ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Dokładnie rok temu, tyle, że o godz. 10.00 również byliśmy tu zebrani wraz z Damami i Kawalerami Orderu św. Stanisława, którzy w naszej świątyni poświęcali kopię miecza koronacyjnego króla Stanisława Augusta. To właśnie tutaj dotarła do nas ta smutna wiadomość o śmierci Pana Prezydenta z małżonką i towarzyszących mu osób. Byliśmy wtedy chyba jedną z pierwszych wspólnot, która zmieniając główną intencję uroczystości, modliła się w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem.

 

Dziś, w 1 rocznicę tego wydarzenia, na prośbę Zagłębiowskiej Komandorii Orderu św. Stanisława ponownie zebraliśmy się w naszej światyni, by jeszcze raz wspólnie zanieść do Boga wołanie o miłosierdzie i zbawienie dla wszystkich tragicznie zmarłych. Uroczystości rozpoczęła pani Zdzisława Gwiazda recytując swój własny wiersz. Nastepnie na tle marsza żałobnego Fryderyka Chopina rozpoczęła się prezentacja wszystkich ofiar. W trakcie tej prezentacji w procesji do ołtarza przyniesione zostały biało-czerwone kwiaty i znicze. Liturgia Mszy św. ropoczęła się pieśnią wykonaną przez Paulinę Cebo i Dominikę Alfs, przy spokojnym akompaniamencie gitar. W trakcie mszy świętej odczytane zostało Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski zatytułowane: "Miłość nigdy nie ustaje". W procesji z darami Komandoria Zagłębiowska złożyła pamiatkową stułę z wizerunkiem św. Stanisława z jednej strony i orderem z drugiej. Stuła została poświęcona przez księdza Proboszcza na zakończenie mszy św. i w niej także ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa końcowego.

Uroczystość rocznicową, oprócz Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława, uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe Zakładów Górniczo -Hutniczych w Bolesławiu, związków zawodowych, sztandary górnicze oraz szkolne. Dziękujemy im za obecność i ten piękny gest. Gorące Bóg zapłać składamy wszystkim przybyłym na uroczystość gościom spoza parafi oraz naszym parafianom, którzy przybyli dość licznie. Liturgiczne spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami w naszej światyni.

Autorem fotoreportażu jest Piotr Szlęzak.

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę