Start Kronika parafii Znów dostojny i wspaniały
Znów dostojny i wspaniały
30 lipca 2012

029Ponad stuletnia historia naszego parafialnego kościoła Macierzyństwa NMP  i św. Michała Archanioła dość mocno odcisnęła na nim swoje piętno.Szczególnie widoczne to było na fasadzie świątyni oraz narożnych wieżyczkach obydwu wież. Od dłuższego już czasu nosiliśmy się z zamiarem podjęcia prac renowacyjnych. Wreszcie w maju tego roku prace mogły się rozpocząć. Aby można je było wykonać, trzeba było ustawić wysokie rusztowania. Najpierw na wieży lewej, a potem na prawej. Z wysokości rusztowań jeszcze lepiej można było zobaczyć, jak pilne i niezbędne było podjęcie tych prac. Po dwóch miesiącach można było wreszcie zobaczyć efekt prac. Równocześnie z pracami przy kościele prowadzone były prace przy budynku parfialnym. Został nie tylko ocieplony, ale i nabrał nowego wyglądu.

 

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę