Start Kronika parafii Znów dostojny i wspaniały
Znów dostojny i wspaniały
30 lipca 2012

029Ponad stuletnia historia naszego parafialnego kościoła Macierzyństwa NMP  i św. Michała Archanioła dość mocno odcisnęła na nim swoje piętno.Szczególnie widoczne to było na fasadzie świątyni oraz narożnych wieżyczkach obydwu wież. Od dłuższego już czasu nosiliśmy się z zamiarem podjęcia prac renowacyjnych. Wreszcie w maju tego roku prace mogły się rozpocząć. Aby można je było wykonać, trzeba było ustawić wysokie rusztowania. Najpierw na wieży lewej, a potem na prawej. Z wysokości rusztowań jeszcze lepiej można było zobaczyć, jak pilne i niezbędne było podjęcie tych prac. Po dwóch miesiącach można było wreszcie zobaczyć efekt prac. Równocześnie z pracami przy kościele prowadzone były prace przy budynku parfialnym. Został nie tylko ocieplony, ale i nabrał nowego wyglądu.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej