Start Duszpasterstwo Duszpasterze

Proboszcz: Ks. Sylwester Kulka.

Ukończył Wyższe Częstochowskie Seminarium Duchowne w Krakowie. Sakrament święceń przyjął w Częstochowie 17 maja 1987 roku z rąk Ks. Arcybiskupa dr Stanisława Nowaka. Jako wikariusz pracował w parafiach:  Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Gorzkowicach,  św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej (obydwie w archidiecezji częstochowskiej), św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie. Od 4 sierpnia 2004 roku  -proboszcz parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.

Wikariusze:

Ks. Michał Fucia. Ukończył Wyższe Sosnowieckie Seminarium Duchowne w Częstochowie, a sakrament święceń przyjął  16 maja 2015 roku.  Wikariuszem  parafii ustanowiony 27 sierpnia 2015 roku.

Ks. Krzysztof Pasek. Ukończył Wyższe Sosnowieckie Seminarium Duchowne w Krakowie, a sakrament święceń przyjął 22 maja 1999 roku. Wikariuszem parafii ustanowiony 27 sierpnia 2016 roku.

Na terenie parafii znajduje się Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo -Lecznicze. Adres: 32-329 Bolesław, ul. Jurajska 36, Tel. 032 6467810

Wspólnotę tworzą:

O. Tomasz Bajda  MI- Przełożony wspólnoty

O. Andrzej Lang MI –kapelan zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, sakrament święceń przyjął 3 czerwca 1984. W zakładzie funkcję duszpasterza pełni od roku 2005.

O. Maciej Adamczewski MI

Br.  Michał Bronkiewicz MI