Start Wspólnoty Nieustająca modlitwa.
Nieustająca modlitwa.

ModlitwaDziś odbyło się kolejne spotkanie Róż Żywego Różańca naszej parafii. Najpierw na spotkaniu Panie Zelatorki odebrały koperty z intencjami modlitwy na cały rok dla swoich Róż. Potem odbyło się spotkanie, którego tematem była pomoc Ducha Świętego w modlitwie. Staramy się także ułożyć następne spotkania i naszą pracę. Szczególnie zwracając uwagę na działalność modlitewną, która jest podstawą naszej wspólnoty, oraz na pomoc modlitewną dla naszej parafii i parafian. Stąd do intencji Apostolstwa Modlitwy dodaliśmy swoje.

W Nadchodzącym roku modlić się będziemy w następujących intencjach:

Styczeń

Intencja ogólna: Aby w tym Roku Wiary chrześcijanie mogli głębiej poznać tajemnicę Chrystusa i z radością dawać świadectwo o darze wiary w Niego.

Intencja misyjna: Aby wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, często dyskryminowane, były obdarzane przez Ducha Świętego mocą wierności i wytrwałości.

Intencja parafialna: Aby ci, których kapłan odwiedzał w czasie kolędy, doświadczali Bożego błogosławieństwa i opieki.

Luty

Intencja ogólna: Aby rodziny migrantów, zwłaszcza matki, były wspierane i otaczane opieką w trudnościach.

Intencja misyjna: Aby ludność obszarów objętych wojnami i konfliktami mogła zacząć budować pokojową przyszłość.

Intencja parafialna: Abyśmy się dobrze przygotowali do przeżycia Wielkanocy.

Marzec

Intencja ogólna: Aby wzrastało poszanowanie przyrody, ze świadomością, że całe stworzenie jest dziełem Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.

Intencja misyjna: Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi głosicielami Ewangelii aż po krańce ziemi.

Intencja parafialna: Aby rodziny skłócone zaznały radości pojednania.

Kwiecień

Intencja ogólna: Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa były dla wiernych źródłem życia.

Intencja misyjna: Aby Kościoły partykularne na terytoriach misyjnych były znakiem i narzędziem nadziei i zmartwychwstania.

Intencja parafialna: Aby Bóg obdarzył błogosławieństwem naszych duszpasterzy.

Maj

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.

Intencja misyjna: Aby seminaria, zwłaszcza Kościołów misyjnych, formowały pasterzy według Serca Chrystusa, całkowicie oddanych głoszeniu Ewangelii.

Intencja parafialna: Aby przystępujący do Pierwszej Komunii św. i ich rodzice dobrze i religijnie przeżyli czas spotkania z Jezusem.

Czerwiec

Intencja ogólna: Aby przeważała wśród ludów kultura dialogu, słuchania i wzajemnego poszanowania.

Intencja misyjna: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.

Intencja parafialna: Abyśmy w naszej parafii starali się być coraz bardziej podobni do wzoru jaki nam pozostawił Jezus w Swoim Sercu.

Lipiec

Intencja ogólna: Aby Światowy Dzień Młodzieży, który odbywa się w Brazylii, zachęcił wszystkich młodych chrześcijan do stawania się uczniami i misjonarzami Ewangelii.

Intencja misyjna: Aby na całym kontynencie azjatyckim otwierały się drzwi przed posłańcami Ewangelii.

Intencja parafialna: Abyśmy i my, wspólnymi wysiłkami pomagali w misjach.

Sierpień

Intencja ogólna: Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastać mając prawe sumienie i zgodnie z nim żyjąc.

Intencja misyjna: Aby Kościoły partykularne kontynentu afrykańskiego, wierne przesłaniu ewangelicznemu, przyczyniały się do budowania pokoju i sprawiedliwości.

Intencja parafialna: Aby wszyscy mający problem z alkoholem, potrafili odnaleźć drogę wyjścia z niego.

Wrzesień

Intencja ogólna: Aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku, odkryli na nowo wartość ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i braci.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, którzy cierpią prześladowania w licznych regionach świata, mogli być dzięki swojemu świadectwu prorokami miłości Chrystusa.

Intencja parafialna: Aby młodzież i dzieci, prowadzone przed Ducha św. zdobywały nową wiedzę i umiejętności.

Październik

Intencja ogólna: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.

Intencja misyjna: Aby obchody Światowego Dnia Misyjnego uświadomiły wszystkim chrześcijanom, że są nie tylko adresatami, ale i głosicielami Słowa Bożego.

Intencja parafialna: Aby przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, uświadamiali sobie odpowiedzialność, jaka na nich spoczywa.

Listopad

Intencja ogólna: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.

Intencja misyjna: Aby Kościoły w Ameryce Łacińskiej wysyłały misjonarzy do innych Kościołów jako owoc misji kontynentalnej.

Intencja parafialna: Abyśmy dobrze przygotowali się do śmierci i otrzymali kiedyś nagrodę nieba.

Grudzień

Intencja ogólna: Aby dzieci, które zostały porzucone lub padły ofiarą przemocy w jakiejkolwiek formie, znalazły potrzebną im miłość i opiekę.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, oświeceni światłem wcielonego Słowa, przygotowali ludzkość na przyjście Zbawiciela.

Intencja parafialna: Intencja własna.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania