Start Kronika parafii Poświęcenie witraży
Poświęcenie witraży
28 września 2008

W uroczystość odpustową św. Michała Archanioła -28 września 2008 roku zostały poświęcone witraże, zamontowane w oknach prezbiterium świątyni. Pomysł wykonania witraży do Kościoła w Bolesławiu zrodził się jeszcze podczas okupacji.

Artysta –Władysław Jastrzębski, pracujący przy odnawianiu  polichromii, zauroczony pięknem świątyni, zaprojektował witraże do okien. Wykonanie ich podjął się Zakład Witrażownictwa Żeleńskich w Krakowie. Z nieznanych przyczyn, nie zostały one nigdy zamontowane w oknach świątyni. W 2003 roku odnalezione w stanie niekompletnym. Renowacji i uzupełnienia brakujących części podjął się ponownie Krakowski Zakład Witrażów S.C. Żeleński. Odnowione zgodnie z projektem artysty Władysława Jastrzębskiego, przedstawiają św. Michała Archanioła, który przyciska stopą do ziemi pokonanego szatana oraz postacie dwóch Tomaszy. Pierwszy z nich prezentujący plany kościoła to św. Tomasz Apostoł, a drugi prezentujący budynek kościelny, to św. Tomasz Becket.

Mszę św. odpustową w tym dniu celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. dr Krzysztof Bendkowski , a poświęcenia witraży dokonał Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski – przewodniczący Komisji do spraw budowy i konserwacji kościołów i budynków kościelnych, i jednocześnie Dziekan dekanatu sławkowskiego.

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania