Start Kronika parafii Poświęcenie witraży
Poświęcenie witraży
28 września 2008

W uroczystość odpustową św. Michała Archanioła -28 września 2008 roku zostały poświęcone witraże, zamontowane w oknach prezbiterium świątyni. Pomysł wykonania witraży do Kościoła w Bolesławiu zrodził się jeszcze podczas okupacji.

Artysta –Władysław Jastrzębski, pracujący przy odnawianiu  polichromii, zauroczony pięknem świątyni, zaprojektował witraże do okien. Wykonanie ich podjął się Zakład Witrażownictwa Żeleńskich w Krakowie. Z nieznanych przyczyn, nie zostały one nigdy zamontowane w oknach świątyni. W 2003 roku odnalezione w stanie niekompletnym. Renowacji i uzupełnienia brakujących części podjął się ponownie Krakowski Zakład Witrażów S.C. Żeleński. Odnowione zgodnie z projektem artysty Władysława Jastrzębskiego, przedstawiają św. Michała Archanioła, który przyciska stopą do ziemi pokonanego szatana oraz postacie dwóch Tomaszy. Pierwszy z nich prezentujący plany kościoła to św. Tomasz Apostoł, a drugi prezentujący budynek kościelny, to św. Tomasz Becket.

Mszę św. odpustową w tym dniu celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. dr Krzysztof Bendkowski , a poświęcenia witraży dokonał Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski – przewodniczący Komisji do spraw budowy i konserwacji kościołów i budynków kościelnych, i jednocześnie Dziekan dekanatu sławkowskiego.

 

 

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę