Start Aktualności Wydarzenia Modlitwa za kapłanów
Modlitwa za kapłanów

Odpowiadając  na prośbę Papieża Benedykta XVI, a także  naszego Biskupa  Grzegorza Kaszaka,  o modlitwę w intencji kapłanów z racji trwającego Roku Kapłańskiego, dzieci , młodzież i dorośli naszej parafii, pragną włączyć się w tę wspólną modlitwę całego Kościoła. W dekanacie Podwyższenia Krzyża św w Sławkowie pracuje obecnie w duszpasterstwie 15 kapłanów , w tym dwóch Ojców Kamilianów posługujących chorym w Zakładzie Opiekuńczo –Leczniczym w Hutkach. Każdego dnia od poniedziałku do piątku, w ramach nabożeństw różańcowych modlić się będziemy za jednego z nich.

Swoją modlitwę i jednocześnie krótkie życzenia dla danego księdza dzieci mogą także zapisać na karteczkach i każdego dnia wrzucić do przygotowanego naczynia.  Wszystkie teksty modlitw zostaną przekazane księdzu, za którego danego dnia się modlimy.  Do modlitwy zachęcamy również wszystkich parafian. Oprócz księży obecnie pracujących w dekanacie modlitwą obejmiemy także księży Biskupów i tych kapłanów, którzy tu pracowali jeszcze niedawno. A oto dokładny terminarz modlitw za poszczególnych kapłanów:

5 października:  Ks. Janusz Pieśniewski –proboszcz z parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Bukownie –Borze Biskupim.

6 października: Ks. Adam Bartkiewicz – proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie.

7 października:  Ks. Wojciech Tkacz – wikariusz Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie.

8 października: Ks. Jacek Kalkowski –proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Bukownie.

9 października: Ks. Antoni Szwarcer – proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Okradzionowie.

12 października:  Ks. Jan Światowiec - proboszcz  Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Krzykawce

13 październiak:  O. Józef Chomik OSCam –dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w  Hutkach.

14 października:  O. Andrzeja Lang OSCam –kapelan Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Hutkach.

15 paździenrika:  Ks. Wojciech Kowalski –proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie.

16 października:  Ks. Antoni Kwiatkowski –  Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie.

19 października:  Ks. Marcin Warta – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie.

20 października:  Ks. Marek Sarlej  - wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie.

21 października:  Ks. Tomasz Pasternak – wikariusz Parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu

22 października:  Ks. Mariusz Biśta – wiakriusz Parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.

23 października:  Ks. Sylwester Kulka – proboszcz Parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.

26 października:  Ks. Tadeusz Maj – proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Wolbromiu.

27 października: Ks. Dawid Kuczek – wikariusz Parafii Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.

28 października: Ks. Dariusz Karoń – wikarusz Parafii św. Jana Chrzciciela w Jangrocie.

29 października: Ks. Bp Piotr Skucha – biskup pomocniczy diecezji sosnowieckiej.

30 października: Ks. Bp Grzegorz Kaszak – biskup diecezjalny diecezji sosnowieckiej.

Wszystkich, którzy pragną się włączyć w ten wieniec modlitwy zapraszamy do udziału w nabożeństwach w świątyni, a tych, którzy z racji wieku czy choroby, nie mogą być z nami w świątyni, prosimy o podjęcie modlitwy w swoich domach i wszędzie tam gdzie będziemy w tym czasie.