Start Aktualności Wydarzenia Kandydaci do bierzmowania
Kandydaci do bierzmowania

bierzmowanieW niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10.00 uczniowie trzecich klas gimnazjum zostali włączeni w grono kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Wobec parafian zgromadzonych na Eucharystii oraz księdza proboszcza wyrazili oni wolę wypełnienia warunków, które pomogą im pogłębić swoją znajomość Jezusa i relację z Nim, by mogli stać się chrześcijanami gotowymi świadczyć o swej wierze.

Do tego bowiem zmierza ich przygotowanie, które potrwa do czerwca przyszłego roku. Kandydaci będą pogłębiać swoje życie religijne przez: uczestnictwo w nabożeństwach, regularne przystępowanie do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, katechezę i spotkania formacyjne. Będą się one odbywały w grupach kilkunastoosobowych. Spotkania będą miały na celu przekazanie im prawdy o Jezusie Chrystusie jedynym Panu i Zbawicielu człowieka, oraz o Duchu Świętym, który umacnia i ożywia chrześcijan – jest Darem Boga dla Kościoła. Będzie to również okazja do posłuchania Słowa Bożego i podzielenia się swoimi trudnościami związanymi z wiarą. Kandydaci będą mieli również okazję uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych zorganizowanych przez diecezjalny Ruch Światło-Życie.

Swoje deklaracje złożyli:

Szymon Kuna

Piotr Pierwocha

Marcin Kubański

Módlmy się za tych kandydatów i prośmy dla nich o łaskę, by dobrze przygotowali się do przyjęcia tego ważnego Sakramentu. Prośmy, by stali się oni rzeczywiście dojrzałymi w wierze uczniami Chrystusa.