Start Aktualności Wydarzenia Kandydaci do bierzmowania
Kandydaci do bierzmowania

bierzmowanieW niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10.00 uczniowie trzecich klas gimnazjum zostali włączeni w grono kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Wobec parafian zgromadzonych na Eucharystii oraz księdza proboszcza wyrazili oni wolę wypełnienia warunków, które pomogą im pogłębić swoją znajomość Jezusa i relację z Nim, by mogli stać się chrześcijanami gotowymi świadczyć o swej wierze.

Do tego bowiem zmierza ich przygotowanie, które potrwa do czerwca przyszłego roku. Kandydaci będą pogłębiać swoje życie religijne przez: uczestnictwo w nabożeństwach, regularne przystępowanie do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, katechezę i spotkania formacyjne. Będą się one odbywały w grupach kilkunastoosobowych. Spotkania będą miały na celu przekazanie im prawdy o Jezusie Chrystusie jedynym Panu i Zbawicielu człowieka, oraz o Duchu Świętym, który umacnia i ożywia chrześcijan – jest Darem Boga dla Kościoła. Będzie to również okazja do posłuchania Słowa Bożego i podzielenia się swoimi trudnościami związanymi z wiarą. Kandydaci będą mieli również okazję uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych zorganizowanych przez diecezjalny Ruch Światło-Życie.

Swoje deklaracje złożyli:

Michał Danecki

Dominika Henning

Klaudia Szlęzak

Beata Barczyk

Roksana Zalewska

Małgorzata Czarnota

Radosław Wawros

Krystian Wilk

Agnieszka Gonera

Tomasz Musiałek

Marian Probierz

Olaf Nielaba

Aleksandra Gawąd

Angelika Todor

Beata Piekoszewska

Natalia Głowacz

Marta Woźniczko

Joanna Liszka

Agata Jackowska

Justyna Stawicka

Magdalena Wdowik

Grzegorz Wilk

Mariusz Ćwięczek

Adrian Wilk

Damian Dołubizno

Afrodyta Przybyłowicz

Szymon Kuna

Piotr Pierwocha

Marcin Kubański

Módlmy się za tych kandydatów i prośmy dla nich o łaskę, by dobrze przygotowali się do przyjęcia tego ważnego Sakramentu. Prośmy, by stali się oni rzeczywiście dojrzałymi w wierze uczniami Chrystusa.

 

 

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę