Start Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka do Lichenia - relacja
Pielgrzymka do Lichenia - relacja

W dniach 9-10 października 2009 r grupa naszych parafian udała się na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Jest to bardzo szczególne miejsce ze względu na objawienia Matki Bożej i cudowny obraz Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Przybywają tam rzesze pielgrzymów z całej Polski ze swoimi modlitwami, czując wyjątkowość i niezwykły charakter tego miejsca.

Nasze pielgrzymowania rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej odprawionej w Lesie Grąblińskim. Tutaj, w pierwszej połowie XIX w., żołnierz napoleoński - Tomasz Kłossowski zawiesił na sośnie wizerunek Maryi. Kilka lat później w tym samym miejscu pasterzowi Mikołajowi Sikatce ukazała się Matka Boża - Bolesna Królowa Polski. Nawoływała do nawrócenia i modlitwy. Przepowiedziała też czasy zarazy. Przed Jej oblicze w 1852 r., podczas epidemii cholery, przybywali wierni po nadzieję i ratunek. Wielu doznało tu uzdrowień. Wszystko to sprawiło, że maleńki obrazek Matki Bożej,  uznano za cudowny.

Po zakwaterowaniu się w domu noclegowym, wyruszyliśmy  na teren licheńskiego sanktuarium, rozpoczynając  swoją modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Trójcy Świętej. Następnie zapoznawaliśmy  się  z historią tego miejsca,  zwiedzając  wszystkie szczególne zakątki  sanktuarium, z pomocą  miejscowego przewodnika. O godzinie 19 w nowej licheńskiej bazylice odprawiona została Msza Święta, w której  wzięli  udział wszyscy przybyli tego dnia pielgrzymi. Tradycyjnie też wieczorem zgromadziliśmy się na Apel Maryjny połączony z modlitwą różańcową i procesją ze świecami wokół Bazyliki.

Kolejny dzień pobytu w Licheniu rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a później nasze kroki skierowaliśmy na licheńską Golgotę wysoką na 25 metrów, na której wielkim przeżyciem była Droga Krzyżowa, wąskimi kamiennymi korytarzami. Cudowna obecność Matki Bożej  i wspaniałość Bazyliki w Licheniu nie pozwala opuścić tego miejsca nieprzeminionym wewnętrznie. Wszystkim polecamy odwiedzenie tego szczególnego  miejsca.

 

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę