Start Aktualności Wydarzenia Gość oczekiwany
Gość oczekiwany

gosc 02019 listopada 2014 roku mieliśmy okazję wyjechać do Cieszyna, gdzie rodzinny teatr działający przy parafii św. Elżbiety, już od lat wystawia na deskach Teatru im A. Mickiewicza, sztukę Zofii Kossak-Szczuckiej "Gość oczekiwany". Pisarka zainspirowana śląską baśnią ludową stworzyła dzieło, które mimo upływu lat i zmieniającej się sytuacji społecznej, nigdy nie traci na swej aktualności. Poucza o tym, jak różne mogą być motywy wiary w Boga i jak trudno rozpoznać przychodzącego do człowieka Boga. U progu adwentowego oczekiwania na przyjście Pana obejrzana przez nas sztuka staje się najwspanialszym przygotowaniem do Adwentu. Cała nasza grupa składa najserdeczniejsze podziękowania zespołowi aktorskiemu za niezwykłe przeżycia. Jednocześnie informujemy, że następny wyjazd odbędzie się na Jasełka 22 stycznia 2015 roku, na który już zapraszamy.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej