Start Aktualności Wydarzenia W odwiedzinach u Czarnej Madonny
W odwiedzinach u Czarnej Madonny

jasna gora-olsztyn 03720 maja 2015 roku, dzieci, które w tym roku przystapiły do I Komunii św., wraz z ks. proboszczem, rodzicami i wychowawcami pielgrzymowały do Matki Bożej -Czarnej Madonny na Jasnej Górze. Wyjechaliśmy już o 5.30, by być jak najbliżej Jej cudownego Obrazu. O godz. 7.30 rozpoczęła się msza święta, w której aktywnie uczestniczyliśmy. Łukasz pięknie odczytał Słowo Boże, Karolina zaśpiewała psalm, a Radek  odczytał modlitwę powszechną. Dzieci z wielkim przejęciem przystępowały do komunii świętej. Razem z nami we mszy św. uczestniczył pan Krzysztof Miklas, znany dziennikarz i komentator sportowy. Komentował przebieg 10 igrzysk olimpijskich, a także innych wydarzeń sportowych. To on mówił o Adamie Małyszu: "Leć, Adam leć! Jak najdalej!"On także przybył na Jsną Górę z rodziną i wnuczką, która przystapiła do I Komunii św. Po mszy świętej spotkał się jeszcze z nami, a potem przekazał swoją książkę zawierającą opowieści sportowego komentatora. Po zakończeniu mszy w kaplicy cudownego obrazu zwiedziliśmy jasnogórskie wały, skarbiec, arsenał i muzeum. Potem był czas na zakupienie pamiątek i wyczekiwany wyjazd do Olsztyna. Najbardziej nie mogli doczekać się chłopcy, gotowi do rozegrania piłkarskiego meczu. Okazało się, że sportowa atmosfera udzieliła się również innym: dziewczynkom i ... księdzu proboszczowi. Nieustannie faulowany, zwłaszcza przez Huberta, zdołał nawet strzelić jedną z bramek. Po meczu czekała nas jeszcze jedna atrakcja -spacer po ruinach olsztyńskiego zamku. Wędrowali niemal wszyscy, starsi i młodsi. Oskar znalazł nawet swoją ulicę. Pięknych wrażeń i widoków z zamku nie była w stanie popsuć nawet pewna, słynna kasa fiskalna. Kto z nami nie był, niech mocno żałuje.