Start Aktualności Wydarzenia "Śpieszmy się kochać ludzi..."
"Śpieszmy się kochać ludzi..."

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”  - pisał niegdyś poeta ks. Jan Twardowski.

                Każda śmierć, nawet ta,  która przychodzi po najdłuższym życiu, przychodzi zawsze za wcześnie. A co powiedzieć, jeżeli przychodzi w młodym wieku, niespodziewanie, w czasie wakacji czy rodzinnego  odpoczynku.  Tak bardzo chciałoby się zatrzymać  życie najbliższych, ukochanych, jeszcze trochę, jeszcze dla siebie, dla innych.  I po ludzku patrząc, nie ma w tym nic złego. Przecież  złączeni  byliśmy (nadal jesteśmy ) więzami pokrewieństwa, miłości, przyjaźni, bliskości.  

 

      Papież Jan Paweł II przed swoją śmiercią prosił nas wszystkich: „Pozwólcie mi odejść” .  I odszedł.  Zostawiając nam wspaniałą katechezę o śmierci.  Bo w zrozumieniu śmierci naszych najbliższych chodzi właśnie o to, by pozwolić im odejść do domu Ojca, gdzie czeka na nich, Chrystus, wszyscy święci, a także wierzymy mocno,  nasz rodak Jan Paweł II . Ich odejście nie musi wcale zrywać zawiązanych więzów miłości. Niekiedy może je nawet  jeszcze wzmocnić.

              Te więzy ze zmarłymi stają się silniejsze mocą modlitwy, którą zanosimy do Boga w ich intencji. Nasza miłość do tych, którzy odeszli, wyraża się nie tylko w trosce o groby, w pamięci o nich, ale przede wszystkim w modlitwie. 

                Wszystkich, którzy w okresie od 1 listopada 2008 roku, utracili swoich najbliższych, a może jeszcze nie zawsze pogodzili się z ich odejściem, nie do końca pozwolili im odejść - rodziny i przyjaciół zmarłych w tym czasie,  -zapraszamy na uroczystą mszę św. żałobną sprawowaną w ich intencji w sobotę 7 listopada 2009 roku o godz. 17.00 w kościele Macierzyństwa NMP w Bolesławiu.     O Boże  Miłosierdzie i radość nieba prosić będziemy dla:

+ Genowefy BRZOZOWSKIEJ,  +Stanisława TRZCIONKOWSKIEGO, +Zbigniewa STRASIA, +Ignacego CHOJOWSKIEGO, +Jerzego HABRASZKA, +Jerzego CEBO, +Tadeusza SADOWSKIEGO, +Aliny KANIA, +Antoniego KOPYTKA, +Heleny ŁASKAWIEC, +Edwarda KRAWCZYKA, +Stefana KUBAŃSKIEGO, +Piotra ODIASA, +Ludwika ŁYDY, +Marianny KOLANO, +Andrzeja STYPY, +Stanisława KRZYSTANKA, +Henryka PĘDRASA, +Czesławy NURSKIEJ, +Krystyny SKALSKIEJ, +Krystyny GONERA, +Marii SKUBIS,  +Krzysztofa IMIELSKIEGO, +Mieczysława ŁASKAWCA, +Krzysztofa JAROWICZA, +Anieli CZERNIAK, +Eugeniusza KOWALSKIEGO, +Krystyny  DYDAKÓW, +Anny JOCHYMEK, +Jana KULIGA, +Stanisława ROGALA, +Jana LATUSZKA, +Heleny WOŹNICZKO, +Jana DYBICHA, +Andrzeja KALECIŃSKIEGO, +Juliana KALIWODY, +Jana ŁAKOMSKIEGO, +Kazimierza MACIEJEWSKIEGO, +Jana IMIELSKIEGO, +Bronisławy SUWALSKIEJ, +Marianny ĆMIEL,+Bogdana KALARUSA, +Stanisławy GAWRON, +Jana CEBO, +Henryka SZLĘZAKA, +Danieli BONECKIEJ, +Grażyny BARAN, +Wiesława TURSKIEGO, +Stefana WNUKA, +Marianny LOREK, +Henryka PIWOWARSKIEGO, +Elżbiety MĄCZKA, +Włodzimierza KOWALCZYKA, +Mirosława JANUSZKA, +Jana SADOWSKIEGO, +Piotra SMYCZKA.

                Przed rozpoczęciem mszy św. rodzina każdego zmarłego zapali jeden mały znicz. Niech on będzie symbolem naszej jedności i miłości z tymi, którzy zawsze odchodzą za szybko...

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę