Start Aktualności Wydarzenia Idzie nasza karawana, przez góry, lasy, do Pana...
Idzie nasza karawana, przez góry, lasy, do Pana...

pielgrzymka 2015 350W dniach 9-13 sierpnia 2015 roku odbywała się XXIV Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z parafii dekanatu sławkowskiego pielgrzymują w grupie fioletowej. W tym roku na spotkanie z Matką Bożą wyruszyło 50 osób. Trudne warunki pogodowe nie zniechęciły stałych bywalców pielgrzymki, a i nowych uczestników nie brakło. Po pięciu dniach wspólnej drogi, modlitwy i zabawy dotarliśmy do celu. Dlaczego idziemy, czym jest dla nas pielgrzymka? Oto świadectwa uczestników i nie tylko:

Znów zaczynam odliczać dni do następnej pielgrzymki … pielgrzymka jest dla mnie czasem „odpoczynku”- może to dziwnie brzmi – bo pomimo zmęczenia fizycznego nabieram siły duchowej, po powrocie do domu nic już nie jest takie jak przed pielgrzymką. Zmieniam patrzenie na swoje życie, zmieniam podejście do drugiego człowieka, widzę, że wiele rzeczy jest zbędnych i przysłaniających działanie Boga w moim życiu. Czas pielgrzymowania to nie tylko stawianie kroków, zdobywanie kolejnych kilometrów, to co najważniejsze dla mnie to modlitwa sióstr i braci, kapłanów, idących obok mnie, uśmiechniętych – pomimo wszelkich niedogodności – służących dobrym słowem, pomocną dłonią, każdym krokiem dających świadectwo swojej wiary – wieczorne modlitwy i adoracja, uwielbienie - to jakby czas i cały świat się zatrzymał.

 

Zapraszam na spacer po szczęście- jeśli się wahasz i boisz się czy dasz radę – odpowiem Ci, że pielgrzymka to pięciodniowy spacer po szczęście. Jestem szczęśliwym pielgrzymem, który wstaje co rano i wie, że jego życie jest w rękach Boga.  (Aneta Balicka )

Wielki podziw i uznanie należą się tym wszystkim, którzy zdecydowali się a jeszcze większy tym, którzy rok rocznie chodzą. Choć to nie specjalnie długa trasa to przecież nigdy nie wiadomo, co pielgrzymów spotka w drodze - pamiętamy czas, gdy deszcz i zimno dawały się im we znaki. Tym bardziej dziękujemy za tegoroczny trud, za modlitwy w sierpniowym upale zanoszone do Boga i Matki Jego jedynego Syna. My z mężem nie mamy się czym pochwalić, bo tylko duchowo byliśmy z Wami, ale wierzymy, że przynajmniej ta codzienna msza święta, którą w Waszej intencji ofiarowaliśmy była w jakiś sposób przydatna na pielgrzymim szlaku. Dziękujemy za filmy i fotorelacje. Oglądając je nabieramy ochoty… (parafianka)

Uczestników tegorocznej pielgrzymki zapraszamy do podzielenia się swoimi przeżyciami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fotorelacja

Relacje video autorstwa Ks. Jarosława Kwietnia:

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę