Start Aktualności Wydarzenia Witamy ks. Michała!
Witamy ks. Michała!

Od 27 sierpnia 2015 roku, jako wikariusz naszej parafii, rozpoczyna swoją pracę duszpasterską Ks. Michał Fucia. Witamy go bardzo serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy mu, by jego praca na żniwie Pana przynosiła trwałe, piękne duchowe owoce. Św. Michał Archanioł, który patronuje naszej parafii niech i jemy wyprasza potzrebne łąski oraz chroni od złego. A tak przedstawił się nam sam ks. Michał.

 

fucia-wywiad

Szczególną wdzięczność dotyczącą odkrycia i rozwijania mojego powołania winien jestem...

... wielu osobom, które dobry Pan postawił na drodze mojego życia. Przede wszystkim rodzicom i ich głębokiej wierze. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci obraz rodziców, którzy co wieczór razem klękali do wieczornej modlitwy, aby podziękować Bogu za miniony dzień. Kolejnym miejscem budzenia się i wzrastania w powołaniu była przynależność do Liturgicznej Służby Ołtarza, w której niebagatelną rolę pełnili księża opiekujący się ministrantami. To oni pokazali mi piękno kapłańskiej pracy i autentyczną radość ze służby Bogu.

Za szczególnych orędowników w niebie mojej kapłańskiej pracy uważam...

...swoją zmarłą siostrę Ewelinę, która zginęła w wypadku mając niespełna 6 lat. Wierzę, że z racji swojego dziecięcego wieku nie miała żadnych przeszkód w dotarciu do wieczności z Bogiem, więc czasem "rozmawiam" z nią, prosząc o radę i wstawiennictwo przed Bożym tronem. Szczególnie dla mnie bliskimi orędownikami w niebie są również św. Józef z Kupertynu oraz św. Rita. Św. Józef jest patronem zdających egzaminy, natomiast św. Rita patronuje sprawom beznadziejnym. Z racji, iż jedno z drugim występuje czasem w parze, ta dwójka świętych była mi bliska, szczególnie w chwilach zdawania egzaminów.

Wspólnoty i ruchy religijne, z którymi byłem / jestem związany to...

Nie powiem nic odkrywczego mówiąc o byciu zaangażowanym w latach młodości w Służbę Liturgiczną. To ona nauczyła mnie sumienności i poczucia obowiązku oraz odpowiedzialności za liturgię. Dzięki niej byłem blisko ołtarza i tabernakulum z ukrytym w nim Chrystusem, co uważałem ze wielki przywilej. Będąc ministrantem miałem również okazję poznać wielu księży i ich pracę na rzecz parafii. To właśnie oni swoją postawą i duszpasterskim zaangażowaniem wywarli wielki wpływ na obranie przeze mnie drogi kapłańskiej posługi.

Okres nauki i formacji w Seminarium był dla mnie...

...bardzo ciekawie i pożytecznie spędzonym czasem, którego absolutnie nie uważam za stracony czy niepotrzebny.

Wzorce z parafii rodzinnej i parafii praktyk, które chciałbym zachować w swojej pracy to...

...bycie blisko wiernych i ich problemów. Nie zamykanie się na nikogo, szczególnie gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wiąże się to również z poświęcaniem czasu dla wspólnot i grup działających przy parafii. Troska o piękno liturgii, a konkretnie przykładanie się do jak najlepszego przeżywania Mszy św. czy nabożeństw, nawet wówczas, gdy zdarzy mi się je celebrować bez udziału wiernych.

Za priorytet w mojej kapłańskiej pracy uważam...

...ludzi, wspólnoty, grupy do których zostanę posłany. Każda osoba winna być priorytetem kapłańskiego posługiwania, niezależnie od wieku, wykształcenia lub przynależności do konkretnej grupy społecznej.

W chwilach wolnych od obowiązków duszpasterskich będę...

...odpoczywać w wielorakim tego słowa znaczeniu. Odwiedziny znajomych, jazda rowerem, dobry film, spacer w pięknych okolicznościach przyrody. Zapewne w chwilach wolnych od obowiązków duszpasterskich nierzadko będę.... przygotowywał się do podjęcia kolejnych.

Idealna parafia dla mnie to...

Każda, w której będę mógł prowadzić siebie i innych do Boga.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę