Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Dekanalne Wieczory Pielgrzymkowe

Dekanalne wieczory pielgrzymkowe 3-1

 
Trzy pytania

Trzy pytania z dnia Pierwszej Komunii Świętej trzeba sobie stawiać przy drugiej, dwudziestej, siedemdziesiątej, sto pięćdziesiątej i ostatniej Komunii Świętej.

Kto przychodzi?
- Pan Jezus.
Do kogo przychodzi?
- Do mnie.
Dlaczego przychodzi?
- Żebym był lepszy, kochał ludzi i wszystkim służył".
Ks. Jan Twardowski

 
Złoty Jubileusz

Dokładnie 14 czerwca 2020 roku ks. Bp Piotr Skucha obchodził jubileusz 50-lecia sakramentu święceń kapłańskich. Diecezjalne obchody odbywały się w sobotę 27 czerwca 2020 roku w sosnowieckiej katedrze. Na uroczystości przybyli kapłani z diecezji, przedstawiciele władz samorządowych, członkowie ruchów kościelnych, przyjaciele z pielgrzymich szlaków. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej parafii.

 
Nominacje duszpasterskie

 

DKubis

Ks. Biskup dekretem z dnia 18 czerwca mianował wikariuszem naszej parafii ks. Damiana Kubisa. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku. Ostatnio pracował w parafii św. Wojciecha w Czeladzi. Obowiązki w naszej parafii podejmie od 27 sierpnia.

 
Dekanalny Wieczór Uwielbienia

Jeżeli chcesz, mimo wszystkich kłopotów i przeciwności życia, rozradować się w Panu, to zapraszamy na czerwcowy Dekanalny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się 20 czerwca 2020 roku w naszej świątyni. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego. Dołącz do nas, niech Bóg będzie przez nas uwielbiony.  "Radujmy się bracia w Panu, powtarzam, radujmy się!"

 

WU6

 

 

 
Zagrody nasze widzieć przychodzi

 
Rozporządzenie Biskupa

Rozporządzenie Biskupa Sosnowieckiego dotyczącego  niektórych aspektów duszpasterstwa w Diecezji Sosnowieckiej po 29 maja 2020 roku:

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dotyczącym min. zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, dotychczasowe akty prawne biskupa sosnowieckiego obowiązują nadal w takim zakresie, jaki określają najnowsze rozporządzenia władzy cywilnej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań zaktualizowanych w niniejszym zarządzeniu.

Więcej…
 
O przykazaniach kościelnych

Nowe sformułowanie przykazań kościelnych jest następujące:

  1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się  od prac niekoniecznych.
  2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  3. Przynajmniej  raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.
  4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Na szczególną uwagę i bliższe wyjaśnienie w okresie wielkanocnym zasługują dwa z nich: drugie i trzecie.

Więcej…
 
Informacja

plan

W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, które wchodzi w życie 20 kwietnia 2020 roku,  wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi 597 m2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 40. osób. Od 16 kwietnia b.r., osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

 
Przy Grobie Pańskim

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 35

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę