Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
I Komunia święta

19 maja 2019 roku odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Do stołu Eucharystii przystąpiło 8 dzieci.

 
Dekanalny Wieczór Uwielbienia

Informujemy, że majowy Dekanalny Wieczór Uwielbienia odbędzie się wyjątkowo w czwartą sobotę miesiąca t.j. 25 maja 2019 roku. Zmiana spowodowana jest obecnością Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka i udzieleniem sakramentu Bierzmowania  w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie 18 maja 2019 roku. Tak, jak zawsze rozpoczniemy go mszą św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo majowe i czas uwielbienia. W przededniu Święta Matki zapraszamy do wspólnego czuwania.

1 

 
Niedziela Palmowa

 
Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę

2019 largeW tym roku świętujemy 10. rocznicę powstania dzieła wielkoczwartkowej modlitwy za kapłanów. W pierwszym roku akcja objęła zasięgiem archidiecezję gdańską, aby już w następnym roku objąć parafie z całej Polski. Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). W tym roku modlimy się, aby kapłani byli sługami Maryi w czystości serca. Osoba, która weźmie intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. Wierni naszej parafii już od lat włączają się poprzez modlitwę w to piękne dzieło. W tym roku dla naszej parafii otrzymaliśmy 50 wizytówek z imionami kapłanów. Ufamy, że wszyscy oni zostaną otoczeni modlitwą i wsparciem. Niech poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów wzrasta i szerzy się pośród wiernych. A my za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!

 
III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa

NDK„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”

III Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 z Kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sławkowie. Trasa wieść będzie przez Bukowno –Podlesie i zakończy się około godz. 24.00 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach. ucałowaniem relikwii Krzyża Św. Następnie powrót do Sławkowa autokarem. Długość trasy około 20 km. Trasa prowadzi w połowie drogami leśnymi, a druga połowa to drogi asfaltowe. Idziemy grupą zorganizowaną, więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego.

           Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ubrany jest w kamizelkę Odblaskową oraz zawieszony na szyi identyfikator.

           W czasie przemarszu wszystkich uczestników obowiązuje reguła milczenia, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, aby nie utrudniać innym uczestnikom modlitwy i medytacji. Wyjątkiem są rozważania stacji drogi krzyżowej i modlitwa przy tych stacjach oraz krótkie postoje tzw. techniczne.

           Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie Zaopatrzyć się w termos z gorącym napojem oraz żywność wysokokaloryczną.

           Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast nieletni mogą wziąć w niej udział tylko i wyłącznie pozostając pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej wyznaczonej osoby pełnoletniej . Każdy uczestnik będzie ubezpieczony oraz będzie miał zapewniony powrót autokarem do Sławkowa. Koszt uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej to 15 zł. (płatne przy zapisie).

 
O rekolekcjach w seminarium

Seminarium to wyjątkowe miejsce, skrywające za klauzulą wiele ciekawostek i życiowych historii. Sposobem dla ciekawskich na uchylenie rąbka tajemnicy są rekolekcje powołaniowe. Organizowane co rok dzięki otwartości przełożonych i ogromnego zaangażowania kleryków.
Wspomniane rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie to błogosławiony weekend, który mógł spędzić w murach seminarium każdy, poszukujący życiowego powołania. Co ważne nie są one nastawione tylko na powołanie do życia w kapłaństwie, lecz także do małżeństwa, bądź życia w samotności. Każda z tych dróg jest wspaniała, pod warunkiem, że spotkamy na niej Pana Boga.
Już po raz czwarty mialem przyjemność uczestniczyć w tego typu rekolekcjach. Wyraźnie mogłem zaobserwować zatem podnoszoną co rok poprzeczkę. Te trzy dni były wypełnione różnymi zajęciami, wiec o nudzie nie mogło być mowy. W programie każdy mógł znaleść coś dla siebie. Od zadumy i modlitwy, aż po sportową rekreację. Mnie szczególnie podobało się spotkanie z ks. Arcybiskupem Wacławem, noc nikodemowa, quiz o modlitwie i oczywiście świadectwa kleryków, którzy włożyli ogrom pracy w organizacje.
Czy było warto? Oczywiście! To naprawdę świetna inicjatywa. Pomijając radosny czas spędzony w wyjątkowym gronie, każdy młody człowiek mógł rozeznać swoje powołanie. Ułatwiały to świadectwa księży i kleryków, opowiadających o drodze swojego życia.
Atrakcji wydawało się nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko się kończy, tak i rekolekcje zakończyły się wspólnym, niedzielnym obiadem. 

Patryk Grybski 

 
O chlebie i wodzie

chi w„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło.

beznazwyKażdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań.  Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w  sosnowieckiej katedrze. Zgłoszenia można też przesyłać przez księgę gości, a my będziemy na bieżąco informować ile dni w naszej parafii wypełniło się postem. Zapraszamy. Aby to sprawdzić otwórz zakładkę "Więcej" 

Więcej…
 
Podziękowanie

orew

 
Olga Szomańska -Kolędowa

Więcej…
 
Życzenia świąteczne

szo

W dramacie „Wyzwolenie” Stanisław Wyspiański tak pisze o betlejemskiej nocy:

Bożego Narodzenia

ta noc jest dla nas święta

Niech idą w zapomnienia

niewoli gnuśne pęta.

Daj nam poczucie siły

i Polskę daj nam żywą,

by słowa się spełniły

nad ziemia tą szczęśliwą.

Jest tyle sił w narodzie

jest tyle mnogo ludzi

niechże w nie Duch Twój wstąpi

i śpiące niech obudzi.

Wszystkim naszym parafianom, a także przybywającym do nas gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia.Niechaj nowonarodzony Chrystus uwalnia nas od tego wszystkiego, co krępuje, zniewala, ogranicza.

Niech da wszystkim słowom, tym wypowiadanym przez polityków i tym naszym, zwyczajnym słowom codziennym, moc spełnienia.

Niechaj wreszcie obudzi w nas śpiące okruchy dobra i miłości, zapał i ducha ofiary.

                                                       Szczęść Boże!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 33

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę