Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Diecezjalna Sztafeta Niepodległości

17 czerwca 2018 roku przez naszą parafię przebiegała Diecezjalna Sztafeta Niepodległości. Była to inicjatywa dla upamiętnienia 100 rocznicy ozdyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na szlaku sztafety znalazły się więc miejsca i pomniki związane z tą rocznicą. My, Urząd Gminy i Parafia włączyliśmy się w sztafetę od Kopalni Pomorzany, by następnie odcinkami: do remizy, do parku gdzie znajduje się pomnik wolności, przez Krążek i Pdlipie przekazać pochodnię i uczestnictwo Sławkowianom. W sztafecie biegli i starsi i najmłodsi. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i symboliczne medale. Uczestników sztafety prosimy o krótkie własne przeżycia i refleksje z udziału. (zakładka - Księga gości)

A oto i pierwsza opinia, a czekamy na następne:

Chociaż nie uważam się za wielkiego patriotę zdecydowałem, że wezmę udział w sztafecie – po prostu nie znoszę coraz bardziej widocznego tumiwisizmu. Na każdym kroku jest dostrzegalny. Podziwiam tych nielicznych, którzy nie bacząc na trudności odpowiedzieli na apel i przynajmniej najkrótszy odcinek trasy pokonując, udowodnili, że jeszcze na „czymś” im zależy.

 
Jubileuszowo

16 czerwca 2018 roku, o godz. 10.00 w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej świętowały pary małżeńskie, które w  tym roku obchodzą swoje julileusze 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa. Obchody rozpoczęła koinferencja ks. Kustosza sanktuarium Andrzeja Stasiaka. O godz. 10.30 rozpoczeła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Po jej zakończeniu ks. Biskup zawierzył wszystkich jubilatów opiece Matki Bożej Anielskiej. Następnie jubliaci, już osobiście, otrzymywali biskupie błogosłwieństwo oraz pamiątki i dyplom gratulacyjny. Cieszymy się, że także nasza parafia była licznie reprezentowana. Jubilatom, nie tylko z naszej parafii, życzymy wszystkiego najlepszego.

 
Złoty jubileusz kapłaństwa Ks. kanonika Tadeusza Maja

 MG 082631 maja 2018 roku, w uroczystość Bożego Ciała, mogliśmy wraz z Jubilatem dziękować Bogu za dar 50 lat kapłaństwa Ks. Kanonika Tadeusza Maja. 7 lat z tych 50, to lata posługi duszpasterskiej i proboszczowskiej w naszej wspólnocie parafialnej. I trzeba powiedzieć, że były to lata bardzo tłuste. Oprócz tych owoców duchowych, tak licznych, pozostały i te materialne. Wśród nich szczególne miejsce w sercu ks. Kanonika zajmuje z pewnością kaplica w Laskach, którą wraz mieszkańcami Lasek, Koloni i Ujkowa budował od samego początku. Nie mogło więc zabraknąć tego jubileuszu i w to właśnie w tym miejscu. Czcigodny ks. Jubilat przewodniczył Eucharystii, poprowadził procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy i udzielił wszystkim błogosławienstwa. Po zakończonych uroczystościach przyszedł czas na życzenia parafian, wspomnienia, a nawet łzy wzruszenia. Niech dobry Bóg błogosławi, a Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan umacnia na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Więcej…
 
Uroczystość Bożego Ciala

IMG 6106Fotorelacja z uroczystości Bożego Ciała autorstwa p. Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Ochrona danych osobowych

Informujemy, że w naszej parafii przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

 
Intencje mszalne od 14.05 do 20.05.2018

PONIEDZIAŁEK 14.05.2018 ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA APOSTOŁA

7.00:    1) +Grzegorza Ratajczaka –z. Aneta z rodziną

2) +Antoninę (46 r. śm.), Jana, Aleksandra Czyżów

18.00:    +Wiesława Włodarskiego –z. kuzynka Ewa Piątek z rodziną z Osieka

WTOREK 15.05.2018

7.00:    1) +Zofie, Wiktora, Józefa, Agnieszkę, Józefa, Janinę, Mariannę, Bronisława i Danielę Ćmielów

2) Za parafian

18.00:    +Elżbietę Zięba

ŚRODA 16.05.2018 ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI –KAPŁANA I MĘCZENNIKA

7.00:    1) +Edwarda Stacha (1 r. śm.) i jego rodziców

2) +Zofię, Zofię Ćmiel, Zofię Koper, Zofię Kozak

18.00:    NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY:

1.            O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii.

2.            O nowe i święte powołania z naszej parafii i z naszej diecezji.

3.            O dobre przygotowanie i przeżycie misji parafialnych

4.            O zdrowie, bł. Boże, światło i dary Ducha Św. oraz opiekę Matki Bożej dla Magdaleny Kotarba z okazji 18 r. urodzin.

5.            W intencji Bogu wiadomej.

6.            Podziękowanie za dar nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej, z prośba o dalszą opiekę i wstawiennictwo u Syna dla mieszkańców ul. Laskowskiej.

7.            +Dionizego, Stanisława, Czesławę Czyżów, Elżbietę Krzystańską

8.            +Jana, Agnieszkę, Helenę Woźniaków

9.            +Mieczysława Sajdaka (11 r. śm.) –z. wnuczka z rodziną

10.          +Edwarda Grzebinogę (30 dzień od śmierci) –z. żona

11.          +Irenę (12 r. śm.) i Stanisława Ryczków

12.          +Józefa Mrzygłoda i jego rodziców –z. siostra z rodziną

13.          +Zdzisława Łaskawca –z. zięć Robert i rodzina Płaszewskich z Kazimierzy Wielkiej

14.          +Grzegorza Ratajczaka –z. żona, syn i córka z synem

15.          +Juliannę, Mieczysława Piętów, Leona i Józefę Niklasów

16.          +Stanisławę, Jana, Mariannę Czerniaków, Bronisławę, Stanisława Puzów

17.          +Mieczysławę Cieślik (urodzinowa)

CZWARTEK 17.05.2018

7.00:    +Janinę Klich –z siostra z synem

18.00:    1) +Zofię Gołąb (imieninowa) , zm. z rodziny Gołębiów i Kluczewskich

2) +Cecylię Kubańską –z. rodzina Cygankiewiczów

PIĄTEK 18.05.2018

7.00:   

18.00:    1) +Annę (25 r. śm.), Franciszka Ćwików, zm. z rodziny Ćwików i Łaskawców

2) +Daniela (22 r. śm.), Janinę Szlęzaków, zm. z rodziny Szlęzaków i Miszczyków

SOBOTA 19.05.2018

7.00:    +Juliana (4 r. śm.) i Marie Gałków

18.00:    1) O zdrowie, bł. Bożę ,światło i Dary Ducha Św. dla Dagmary Juras z okazji 18 r. urodzin.

2) O zdrowie, bł. Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Przemysława Byczka z okazji 2 r. urodzin.

NIEDZIELA 20.05.2018 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

7.30:    +Andrzeja Piaskowskiego (2 r. śm.)

10.00:    W intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do stołu Eucharystii oraz ich rodziców i chrzestnych.

12.15:    Za parafian

16.00:    O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla Ryszarda z okazji 74 r. urodzin.

 
Dekanalny Wieczór Uwielbienia

Pielgrzymi grupy Fioletowej zapraszają na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia.  W sobotę 19 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego pragniemy uwielbiać Boga Wszechmogącego, który przez Jezusa Chrystusa posyła nam Ducha Św. Niech Duch nas zjednoczy i ubogaca swymi darami, byśmy trwając na modlitwie uwielbiali Boga także całym swoim życiem.  Wieczór rozpoczyna się mszą św. o godz. 18.00, a po niej trwamy przed Najświętszym Sakramentem.

DS 

 
Wisła i Zagłębie

IMG 20180509 200728Na 9 maja 2018 roku na godz. 20.30 wyznaczone zostało spotkanie ekstraklasy pomiędzy Wisłą z Krakowa i Zagłębiem Lubin. Właśnie na ten mecz wybrała się 20-osobowa grupa ministrantów z naszej parafii poszerzona o kolegów i koleżanki oraz rodziców w roli opiekunów. Wielu z nich było po raz pierwszy na tak dużym stadionie i po raz pierwszy ogłądało mecz na żywo (na stadionie). Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością oczekiwali na wyjazd, a gdy już autokar podjechał biegiem wsiadali do środka. Przed meczem była okazja by zrobić pamiątkowe zdjęcia, tak przed stadionem jak i na stadionie. Po wejściu na stadion koniecznie trzeba pomalować twarze barwami krakowskiej Wisły i już spokojnie można zasiąść na trybunach, by oczekiwać wielkiego widowiska.

Więcej…
 
Damy i Kawalerowie

IMG 7483Kolejny już raz mogliśmy gościć w naszej świątyni Stowarzyrzenie Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej. Tym razem przeżywali oni wśród nas swoją inwestyturę, tzn. nadanie i wręcznie orderów św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Królewski Rycerski Order św. Stanisława ustanowiony został 7 maja 1765 roku przez ostatniego Króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Order miał służyć do nagradzania zasług społecznych dla Rzeczypospolitej. Zobowiązywał w szczególności do dozgonnej wierności królowi i Rzeczypospolitej. Kawalerowie Orderu zobowiązani byli nadto do wspierania działalności charytatywnej króla oraz finansowania miedzy innymi, działalności Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, który pomagał najbardziej potrzebującym i ubogim. Stąd Kawalerowie Orderu zobowiązani byli do stałych wpłat na ten szpital. Współbracia w Orderze byli także zobowiązani nieść zmarłemu kawalerowi "zbawienną pomoc za duszę jego" poprzez własne modły i zamawianie mszy św. w jego intencji. Kontynuatorami tej działalności jest właśnie Stowarzyszenie Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława. Order „Nagradzając Zachęca” do kontynuowania takiej działalności i podejmowania nowych wyzwań będących realizacją zadanego nam przykazania miłości.

Więcej…
 
Patriotyczne śpiewanie

 HPIM8817Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi…

 To słowa piosenki, ale nie o tę tu chodzi…

 Nasz proboszcz lubi zaskakiwać. Tym razem był inicjatorem wspólnego śpiewania, a okazją była 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapowiadał to przedsięwzięcie przez dwie wcześniejsze niedziele. Zachęcał do udziału nie tylko uczestników pielgrzymek sierpniowych na Jasną Górę, ale także pozostałych parafian, a nawet osoby spoza tego grona. W 220 rocznicę utworzenia naszej parafii to pierwsze Wspólne Śpiewanie wypadło!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę