Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Na papieskim placu

Zdjecie1Czerwiec jest wyjątkowym miesiącem. Rozpoczyna się lato, kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny, wielu z nas wyjedzie na wakacyjny odpoczynek. Jest jednak jeden bardzo konkretny i szczególny dzień w naszych czerwcowych kalendarzach. Jest nim 14 czerwiec. Dokładnie tego dnia, 1999 roku, na terenie naszej diecezji, w Sosnowcu, przebywał św. Jan Paweł II. Było to jedyne spotkanie Ojca Świętego z naszymi diecezjanami, być może dlatego, jest ono co roku wspominane z wielkim sentymentem. Nie inaczej było teraz. 19 czerwca, w niedzielne popołudnie, zostaliśmy zaproszeni przez ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka na Plac Papieski mieszczący się w Sosnowieckiej dzielnicy Zagórze. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16:30 Marszem dla życia i Rodziny, który przeszedł z parafii św. Floriana sosnowieckimi ulicami na miejsce, gdzie odbyła się msza święte, a po niej czekały inne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Również dla naszej parafialnej wspólnoty był to wyjątkowe czas. Podczas mszy św. celebrowanej przez księdza biskupa oraz przybyłych kapłanów, ordynariusz naszej diecezji ustanowił 10 nowych ceremoniarzy oraz 57 nowych lektorów. Wśród nowych ceremoniarzy znalazł się nasz lektor – Patryk Grybski, natomiast Franciszek Szlęzak, Piotr Chojowski oraz Antoni Rzońca, „awansowali” na lektorów.

Więcej…
 
Otwarte drzwi

IMG 20160618 141156Wiele instytucji, firm, szkół, uczelni a nawet salonów samochodowych ma w ciągu roku tak zwane „dni drzwi otwartych”. Nie oznacza to oczywiście, iż w pozostałe dni roku dostać się do nich nie możemy, ale akurat w te wyjątkowe dni jesteśmy zapraszani do ich odwiedzenia w sposób szczególny. Tak też było w sobotę 18 czerwca, gdy udaliśmy się całą ministrancką grupą do Częstochowy na dzień „drzwi otwartych” naszego seminarium duchownego.

Więcej…
 
Apel Biskupów czterech diecezji

KOMUNIKAT BISKUPÓW DIECEZJI: GLIWICKIEJ, OPOLSKIEJ, SOSNOWIECKIEJ ORAZ ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ W SPRAWIE POPARCIA INICJATYWY USTAWODAWCZEJ USTAWY O OGRANICZENIU HANDLU W NIEDZIELE.

Bracia i Siostry!
Dnia 2 czerwca br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, m.in. związki zawodowe – z „Solidarnością” na czele – oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców.  Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę około 1,3 mln osób, szczególnie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele oraz dni świąteczne. Pośrednio podkreśla wartość niedzieli jako dnia wolnego od pracy.
Drodzy Diecezjanie!

Więcej…
 
Nasze pielgrzymowanie

krakow 037W dniu 5 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w Diecezjalnej Pielgrzymce do Krakowa -Łagiewinik.

Pielgrzymka odbywała się z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Więcej…
 
Zagrody nasze widzieć przychodzi....

 
Ojczyzno moja

1 maja o godz. 16.00, w naszej świątyni, mszę świetą w intencji Ojczyzny odprawił ks. Bp Grzegorz Kaszak. Po mszy rozpoczął się koncert zatytułowany "Ojczyzna moja" , w którym wystąpili: światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, trębacz Tomasz Woźniak oraz orkiestra Camerata Cantabile, której trzon stanowią muzycy Polskiej Orkiestery Radiowej. W programie znalazły się następujące utwory: W.A. Mozart -Eine kleine Nachtmusic -część I Allegro (Camerata Cantabile), Johan Wilhelm Hertel -Koncert na trąbkę (solo Tomasz Woźniak), W.A. Mozart -Aine kleine Nachmusic -część II Menuet oraz Antonio Vivaldi -Cztery pory roku (solo Konstanty Andrzej Kulka).

Więcej…
 
Zaproszenie na koncert

1 maja 2016 roku o godz. 17.00. w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany "Ojczyzna moja". Wykonawcami koncertu będą: światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka oraz trębacz Tomasz Woźniak, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Camerata Cantabile czyli muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy.  Koncert poprzedzi  msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczyć będzie Ks. Bp dr Grzegorz Kaszak. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich zinteresowanych.

Plakat A2 poprawiony3-1

 
Odnowiony Feretron

W minionym roku górnicy i członkinie Kół Żywego Różańca, jako dar ołtarza w czasie mszy św. Barbórkowej, złożyli ofiarę pieniężną przeznaczoną na renowację jednego z feretronów procesyjnych. Miło nam poinformować , że prace konserwtorskie się już zakończyły i odnowiony i pozłocony feretron wrócił do świątyni. Niech nadal służy na większą chwałę Bożą.

   feretron 004feretron 010  

 
Życzenia świateczne

I tak przez wszystkie wieki i pokolenia, przez całą ziemię płynie radosna nowina o Zmartwychwstaniu Jezusa i Jego nauce, znajdując wciąż nowych głosicieli i wyznawców. Po wszystkie czasy potrzebni będą Kościołowi świadkowie Zmartwychwstania: uczniowie, którzy poznają Chrystusa po łamaniu Chleba i Maria Magdalena z wonnymi olejkami, z wdzięcznym sercem i radosnym świadectwem: Widziałam Pana.

Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy, by Zmartwychwstały i nas uzdolnił do bycia Jego świadkami. Niech radosne Alleluja umocnieni nadzieję na lepsze jutro i pozwoli odkrywać na nowo jak Miłosierny jest Pan.

                                                          

 
Wielki Piątek

Grób Pański:

IMG 3557

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę