Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Przed nami szczególne dni. Zazwyczaj w tym czasie świątynie wypełniały się wiernymi, którzy święte triduum paschalne przeżywali z wielkim zaangażowaniem. W tym roku jest inaczej. Nadal obowiązuje nas ograniczenie do 5 osób uczestniczących w liturgii. Bardzo proszę o zrozumienie, że na liturgię wpuszczane będą wyłącznie osoby, z zamówionej intencji mszalnej. Pozostałych prosimy o udział w tych wydarzeniach poprzez media. Ale nawet w ten sposób uczestnicząc starajmy się o głębokie przeżycie.

  • Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej świątyni liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii nie będzie czuwania w Ciemnicy.
  • Wielki Piątek –dzień śmierci Pana Jezusa. Nie będzie adoracji w Ciemnicy od rana. Liturgia popołudniowa rozpocznie się o godz. 17.15 Drogą Krzyżową, a bezpośrednio po niej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. Przypominamy, że także w czasie adoracji liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. O godz. 22.00 odmówimy Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego i zakończymy adorację. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – pamiątka Paschy Jezusa Chrystusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Piotr Skucha. W liturgii będą mogły uczestniczyć po jednej osobie z rodziny, która zamawiała intencje mszalne. Zabierzmy ze soba świece. O godz. 22.00 nowenna i zakończenie adoracji.

2.  Z uwagi na zakaz gromadzenia się, nie będzie w tym roku poświęcenia pokarmów, ani w kościele, ani na wioskach, jak to było w latach uprzednich. Modlitwę Pańska i modlitwę błogosławieństwa pokarmów może odmówić głowa rodziny przed samym śniadaniem wielkanocnym. Podobnie jak modlimy się przed wigilią. Tekst takiej modlitwy znajduje się na stronie internetowej. Można z niej skorzystać.

3.  Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy w świątyni przy grobie. Nie będzie procesji resurekcyjnej. Bezpośrednio od grobu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony na ołtarz, tam modlitwa, błogosławieństwo i początek mszy św. resurekcyjnej. Następne msze św. o godz. 10.00, 12.15 i 16.00.

4.  W tym tygodniu spowiadać będziemy codziennie: rano w czasie mszy św. i od godz. 17.00. Natomiast w środę będzie dodatkowo spowiedź od godz. 20.00 do 22.00. Także w czasie spowiedzi może być jednocześnie w kościele maksymalnie 5 osób. W czwartek, piątek i sobotę wszyscy kapłani biorą udział w liturgii i dlatego nie ma możliwości spowiedzi podczas nabożeństw.

5.  Dzisiaj dla tych, którzy pragną przyjąć Komunię św. poza mszą św. będzie ona udzielana w od godz. 15.20 do godz. 15.45. z zachowaniem wszelkich przepisów.

6.   Polecamy tygodnik Niedziela. W artykule „Msza św. krok po kroku” znajdziemy wyjaśnienie znaków, symboli, gestów i postaw używanych w czasie mszy św. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży oraz najnowszy miesięcznik WPiS.

7. Karol de Faucauld powiadał: "Im bardziej obejmujemy krzyż, tym mocniej obejmujemy Jezusa, który jest do niego przybity."  Niech dni nadchodzącego tygodnia będą dla nas okazją, by Chrystusowy Krzyż objąć i adorować.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę