Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo Boże przypomina, że Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Udział we Mszy św., modlitwa, czynienie dobra to dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

2. Dzisiaj przez naszą parafię przebiega sztafeta niepodległości. Bieg rozpoczyna się w Bydlinie i zakończy w Jaworznie. Od godz. 12.15 do 13.30 uczestnicy biec będą przez naszą parafię. Wielu mieszkańców i parafian uczestniczy w niej aktywnie. Innych zapraszamy do kibicowania na trasie, zwłaszcza na ul. Głównej w Krążku i na Podlipiu.

3. Dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom i pedagogom dziękujemy za całoroczny trud wychowania dzieci oraz młodzieży. To podziękowanie chcemy złączyć z podziękowaniem Panu Bogu, za możliwość wzrastania w mądrości. Uczynimy to w czwartek o godz. 18.00.

4.  Z pewnością już teraz planujemy tegoroczne wakacje. Warto w tych planach uwzględnić udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. Udział w pielgrzymce jest zawsze najpiękniejszym wspomnieniem z wakacji. Tyle ważnych życiowo spraw można przemyśleć i przemodlić w czasie pielgrzymki.

5. W Gościu Niedzielnym o Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia - miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Ponadto o tym, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych. W najnowszym Małym Gościu mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica oraz Polska jest Naj - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji. Zachęcam także do lektury Tygodnika Niedziela.

6.  Św. Jan Paweł II mówił: „Ważne, aby odpoczynek nie był ucieczką w próżnię, ale aby był wypełniony spotkaniem”. Tę myśl dedykujemy wszystkim, którzy już myślą o odpoczynku.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>