Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsze słowo Boże jawi się nam jako Boży dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia, i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności.

2. Celebracji Słowa Bożego, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego poświęcona jest dzisiejsza nstanowił ją Niedzielą Słowa Bożego. Zechciejmy dziś, oprócz usłyszanego w kościele Słowa, wziąć do ręki choćby na chwilę Pismo Święte. Lektura Biblii niech zbliży nas do Boga i otworzy serca na Jego głos.

3.  Za tydzień w niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Bóg ustami Symeona objawia nam, że Jezus jest Światłem na oświecenie pogan. To Światło zrodzone z Maryi daje światu zbawienie. W czasie wszystkich mszy św. poświęcenie gromnic. Z uwagi na trwające ferie nabożeństwo światła dla dzieci I-komunijnych odbędzie się po powrocie z zimowych ferii. Zostanie to ogłoszone.

4.  Święto to obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną, a więc zakonników i siostry zakonne. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

5. Dziękujemy za prowadzenie i udział w Dekanalnym Wieczorze Uwielbienia.

6.  W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

7.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego. Znajdziemy też słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie , jak mogło dojść do takiego ludobójstwa. Polecamy również tygodnik katolicki Niedziela. A w nim o realnych zagrożeniach płynących ze stałej obecności dzieci w internecie.

8. Mark Twain powiadał: „Bóg każde serce, które stworzyła Jego ręka, wyposażą w coś szlachetnego i dobrego” Niech nadchodzący tydzień będzie okazją do okrywania tej dobroci szlachetności w nas i w drugim człowieku.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Koncert Laureatów