Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże prowadzi nas dzisiaj wraz z Chrystusem na pustynię. Poprzez sakramenty, czytania, pieśni i różnego rodzaju nabożeństwa pomaga nam zbliżyć się do Boga. Pozwólmy Kościołowi prowadzić się po wielkopostnych drogach.

2. W Wielkim Poście, tak jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy nabożeństwa wielkopostne:

• Droga Krzyżowa dla dzieci - w każdy czwartek      po mszy św. wieczornej.
  • Droga      Krzyżowa dla dorosłych – w każdy piątek po mszy wieczornej, ok.      godz. 17.30.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Tradycyjnie już zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

3. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii odbywać się będą od 11 do 14 marca. Stanowić one będą jakby zapowiedź misji świętych, które odbywać się będą w parafii we wrześniu. Już dzisiaj zapraszam wszystkich do podjęcia modlitwy w intencji zarówno rekolekcji jak i misji świętych. Jest to wyjątkowa okazja do ożywienia życia religijnego w parafii. Dlatego ważne jest, byśmy modlitwą przygotowali ten czas głoszenia Słowa Bożego.

4.  Wszystkim pielgrzymom fioletowej grupy dziękuję za przygotowanie i prowadzenie Wieczorów Uwielbienia w naszej parafii. Dziękuję także wszystkim włączającym się w te czuwania i modlącym się wspólnie.

5.  Za tydzień, 12 marca, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołom Misyjnym.

6. Przypominamy, że 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Głównym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00. Można się już zapisywać w zakrystii.

7.  W Gościu Niedzielnym początek wielkopostnego cyklu. Dziś pierwsza odsłona poświęcona spowiedzi. Ponadto o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej. Polecam również tygodnik katolicki Niedziela.

8.  W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Jan Postawa. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych.

9.  Abraham Lincoln mówił: „Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki”. Niech nadchodzący tydzień będzie pierwszym udanym odcinkiem w naszej wielkopostnej pracy.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>