Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo Boże pokazuje , że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Wzywa nas do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego.

2.  W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W dniach 22-24 lutego w Seminarium Duchownym w Częstochowie odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży męskiej. Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać się do ks. Michała.

4. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu planuje utworzyć nową placówkę z siedzibą w Kluczach. Na jej otwarcie oczekuje 140 osób. Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2018 roku, ale aby zakończyć inwestycję potrzeba jeszcze 590 tys. zł. Ponieważ w zajęciach tego ośrodka biorą udział także dzieci i młodzież z naszej parafii, dlatego czujemy się zobowiązani do pomocy. 24 lutego przed kościołem w naszej parafii odbywać się będzie zbiórka pieniędzy na ten cel. Wierzę, że tak jak w innych zbiórkach tak i w tej okażemy swoją hojność.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy na Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Został on w tym miesiącu wyjątkowo przeniesiony na czwartą sobotę miesiąca. Jak zawsze rozpoczynamy mszą św. o godz. 17.00, a potem trwamy na modlitwie uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Józef Liszka. Niech dzięki miłosierdziu Bożemu dostąpi radości życia wiecznego.

7.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Ponadto o tym jak się uczy cudze dzieci , czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce. Polecamy też tygodnik katolicki „Niedziela” i najnowszy miesięcznik dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”

8.  Św. Rafał Kalinowski mówił: „Prawdziwa mądrość polega na tym, by dobrze wykorzystać dzień dzisiejszy”. taka mądrość niech nam towarzyszy w nadchodzącym tygodniu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej