Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia uszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

1.  Słowo Boże i dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Niech życie każdego z nas będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy. Dziś też kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak dekretem z dnia 12 czerwca odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii Ks. Michała Fucię i ustanowił go wikariuszem Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Jednocześnie nowym wikariuszem naszej parafii ks. Biskup ustanowił ks. Adama Augustyna, który przychodzi do nas z parafii Św. Józefa w Dąbrowie Górniczej. Zmiany dokonają się w końcu sierpnia i wtedy też będzie okazja by, podziękować ks. Michałowi, za jego pracę.

3. Dzisiaj po południu na palcu papieskim w Sosnowcu obchody 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II na ziemi sosnowieckiej. W obchody tego dnia wpisuje się między innymi diecezjalny rajd rowerowy i motocyklowy, o którym mówiliśmy wcześniej. Uroczysta Eucharystia o godz. 16:00 na Placu Papieskim oraz koncert zespołu „Golec uOrkiestra” godz. 19:30. Wszystkich zaprasza ks. Biskup Ordynariusz.

4. Dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za ich trud kształtowania umysłów i serc dzieci oraz młodzieży. Podziękowanie za możliwość wzrastania w mądrości należy się przede wszystkim Panu Bogu. Najpiękniej wyrazimy je udziałem w czwartkowej procesji Bożego Ciała. Spowiedź na zakończenia roku codziennie na mszy św. wieczornej.

5.  W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Sławkowa. O przygotowanie ołtarzy prosimy więc:

  • I Ołtarz: na wysokości szkoły- mieszkańcy Ujkowa Nowego
  • II Ołtarz: przy drodze na ul. Zacisze –mieszkańcy Ćmielówki i Zacisza
  • III Ołtarz: przy drodze na cmentarz –mieszkańcy Podlipia
  • IV Ołtarz: przy figurze św. Barbary –mieszkańcy Wodącej i Krążka

   Pięknym zwyczajem jest dekorowanie okien w domach na trasie przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i przypomnienie innym o tym święcie. Swojej wiary nie musimy się przecież wstydzić.

6.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie. Z uwagi na mszę św. i procesję, która w tym dniu odbywa się także w Laskach o godz. 16.00, nie ma mszy św. popołudniowej w kościele w Bolesławiu.

7.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę i dzieci do sypania kwiatów.

8.  W przededniu wakacji zachęcamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Warto tak zaplanować swój wakacyjny odpoczynek, by znaleźć czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Szczególnie zapraszamy młodzież, która zakończyła szkoły, przyjęła sakrament Bierzmowania. Organizacja i trasa pielgrzymki umożliwia udział każdemu, nie tylko młodym, ale i nieco starszym. Wszystkich zapraszamy do grupy Fioletowej.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł powinni przeczytać obowiązkowo wszyscy rodzice i dziadkowie. Polecamy też wakacyjne wydanie Małego Gościa, a w nim silikonowa opaska na rękę.

10. Bł. Michał Sopoćko –kierownik duchowy s. Faustyny mówił: „Miłość winna nadawać wartość każdej chwili..” Niech każdy dzień tego tygodnia naznaczony będzie miłością.  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę