Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże przypomina nam dzisiaj, że wśród burz i niepokojów współczesnego życia, potrzebujemy chwil ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ta dzisiejsza Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary.

2.  Od jutra do środy zapraszamy na Dekanalne Wieczory Pielgrzymkowe. Nie mogąc uczestniczyć w pielgrzymce, chcemy trwać na modlitwie w trzech kościołach naszego dekanatu: w Sławkowie, w Bukownie i u nas w Bolesławiu. Zapraszamy nie tylko byłych pielgrzymów, ale wszystkich, którzy z różnych racji nie mogliby wyruszyć w drogę. Program tych spotkań jest w gablocie i na stronie internetowej. Jutro o godz. 18.00 , gromadzimy się w Sławkowie, we wtorek od 19.00 w Bukownie, a w środę od 17.45 w Bolesławiu.

3.  W czwartek z racji trzynastego dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ona jak zwykle mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwy, różaniec i procesja maryjna. Niech udział w tym nabożeństwie będzie duchową łącznością z pielgrzymami, którzy mimo trudności zmierzają na Jasną Górę.

4. W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Kościół pozwala nam czcić Maryję, która jako jedyna z ludzi już z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę, a po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Na mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń i przedstawicieli każdej miejscowości z wieńcami. Gromadzimy się przed świątynią i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła, by sprawować mszę św.

5.  W dniu także przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Tamto wydarzenie otwierało drogę do niepodległości i uchroniło nas od nawały sowieckiej. Niech pamięć i modlitwa w intencji tych, co poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny będzie w nas zawsze żywa.

6. W parafii Okradzionów uroczystość ta jest obchodzona, jako odpust. Z tej też okazji tamtejszy Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich na parafialny Festyn, który odbędzie się od godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Józef Nitoń. Niech dobry Bóg da mu udział w chwale nieba.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o planach wypowiedzenia przez Polskę tak zwanej konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać i dlaczego. Ponadto o zawierzeniu Maryi w Niepokalanowie wszystkiego co określa się jako moje. Polecamy też Tygodnik Niedziela a w nim po co nam święci oraz o wymaganiach chrześcijaństwa.

9.  Św. Maksymilian Maria Kolbe mówił: „Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia -tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości”. Niech źródłem tego szczęścia będzie moje życie w prawdzie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę