Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże przypomina nam dzisiaj, że wśród burz i niepokojów współczesnego życia, potrzebujemy chwil ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ta dzisiejsza Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary.

2.  Od jutra do środy zapraszamy na Dekanalne Wieczory Pielgrzymkowe. Nie mogąc uczestniczyć w pielgrzymce, chcemy trwać na modlitwie w trzech kościołach naszego dekanatu: w Sławkowie, w Bukownie i u nas w Bolesławiu. Zapraszamy nie tylko byłych pielgrzymów, ale wszystkich, którzy z różnych racji nie mogliby wyruszyć w drogę. Program tych spotkań jest w gablocie i na stronie internetowej. Jutro o godz. 18.00 , gromadzimy się w Sławkowie, we wtorek od 19.00 w Bukownie, a w środę od 17.45 w Bolesławiu.

3.  W czwartek z racji trzynastego dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ona jak zwykle mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwy, różaniec i procesja maryjna. Niech udział w tym nabożeństwie będzie duchową łącznością z pielgrzymami, którzy mimo trudności zmierzają na Jasną Górę.

4. W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Kościół pozwala nam czcić Maryję, która jako jedyna z ludzi już z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę, a po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Na mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń i przedstawicieli każdej miejscowości z wieńcami. Gromadzimy się przed świątynią i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła, by sprawować mszę św.

5.  W dniu także przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Tamto wydarzenie otwierało drogę do niepodległości i uchroniło nas od nawały sowieckiej. Niech pamięć i modlitwa w intencji tych, co poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny będzie w nas zawsze żywa.

6. W parafii Okradzionów uroczystość ta jest obchodzona, jako odpust. Z tej też okazji tamtejszy Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich na parafialny Festyn, który odbędzie się od godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Józef Nitoń. Niech dobry Bóg da mu udział w chwale nieba.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o planach wypowiedzenia przez Polskę tak zwanej konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać i dlaczego. Ponadto o zawierzeniu Maryi w Niepokalanowie wszystkiego co określa się jako moje. Polecamy też Tygodnik Niedziela a w nim po co nam święci oraz o wymaganiach chrześcijaństwa.

9.  Św. Maksymilian Maria Kolbe mówił: „Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia -tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości”. Niech źródłem tego szczęścia będzie moje życie w prawdzie.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Koncert Laureatów