Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże przypomina nam, że nie to, co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości, ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem.

2.  Jutro obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Od pokoleń króluje nam z Jasnej Góry. Tu doświadczamy Jej szczególnej matczynej opieki. Tu stajemy przed Czarną Madonną, by zawierzyć Jej sprawy osobiste i pomyślność całej Ojczyzny.

3.  Jak już wcześniej informowaliśmy, dotychczasowy wikariusz naszej parafii Ks. Michał Fucia decyzją ks. Biskupa został odwołany z naszej parafii i skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Chociaż już się wyprowadził i ostatnie dni spędza na urlopie, to jednak w imieniu własnym i całej parafii pragnę mu podziękować za czteroletnią posługę duszpasterską wśród nas i życzyć pięknej i owocnej pracy w nowej parafii. Pragnę także poinformować, że ks. Michał odchodząc ufundował dla parafii nowy ornat z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo serdecznie dziękujemy, a tym gestem wpisuje się w grono dobroczyńców parafii, za których modlimy się w każdą środę.

4.  W następną niedzielę przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu, o godz. 18.00, w bolesławskim parku będzie odprawiona Msza św. polowa. Po mszy św. przemarsz na cmentarz i uroczystości patriotyczne przy grobie pomordowanych. Po powrocie do dworku rozpocznie się koncert piosenek wojennych oraz żołnierski poczęstunek. Obchody uświetni udział Orkiestry Wojskowej oraz Kompanii Honorowej 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Ze względu na okrągłą rocznicę i patriotyczny wymiar tej uroczystości zapraszamy wszystkich do udziału.

5.  8 września 2019 zapraszamy wszystkich tegorocznych pielgrzymów grupy fioletowej, wszystkich pielgrzymów duchowych oraz naszych przyjaciół i sponsorów na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 16.00, a po niej spotkanie w ogrodzie przy grillu i ognisku.

6.  14 września 2019 roku odbędzie się kolejna już Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza zostanie odprawiona o godz. 9.00. Następnie udamy się w dwóch grupach na Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej. Chętni mogą się już zapisywać.

7. W Gościu Niedzielnym dziś o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi. POnadto o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną. Polecamy też tygodnik katolicki NIdziela.

8.  Św. Urszula Ledóchowska powiada: „Prawdziwa wielkość, to umiejętność pochylania się nad drugim człowiekiem”. Oby nadchodzący tydzień był dla każdego z nas czasem wzrostu do takiej wielkości.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej