Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II NIedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże podkreśla mocno wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. W tym oczekiwaniu najważniejsze jest nasze nawrócenie i czekanie z czystym sercem.

2.  Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które trwać będą do 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Grzegorz Koss –dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin w naszej diecezji. Program rekolekcyjnych spotkań będzie w najbliższym czasie wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej parafii.

3.  Codziennie rano, o godz. 6.00 odprawiamy roraty. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Szczególny ich klimat sprawia, że są to chyba najpiękniejsze chwile w oczekiwaniu na święta. Dla dzieci spotkania roratnie odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W te dwa dni zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko I –komunijne i to koniecznie z lampionami.

4. Od 16 grudnia, a więc od najbliższej soboty rozpoczyna się Nowenna do Dzieciatka Jezus. Odprawiać ją będziemy codziennie przed roratami, a w niedzielę przed pierwszą mszą św.

5.  Przypominamy o konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Gotowe szopki wykonane przez dzieci ( z niewielką pomocą rodziców) przynosimy na rekolekcyjne spotkanie 18 grudnia. Zwycięzców jak w poprzednich latach wybierzemy głosując na stronie internetowej.

6.  Po trzech latach prac konserwatorskich wróciła do parafii grupa rzeźb przedstawiająca św. Rodzinę. Znajdowała się ona w starej kaplicy św. Barbary w Tłukience. Konserwacja rzeźb została w 90% sfinansowana ze środków Małopolskiego Konserwatora Zabytków. W sumie parafia otrzymała na ten cel 13 tys. zł. Pochodzenie rzeźby datowane jest nawet na XVII wiek. W najbliższym czasie na stronie internetowej znajdziemy więcej informacji, a dzisiaj możemy zobaczyć odnowione rzeźby na ołtarzu św. Izydora.

7.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny już Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Po modlitwie uwielbienia cała pielgrzymkowa rodzina spotka się jeszcze na salce maryjnej, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Wszystkich więc serdecznie zapraszamy.

8.  Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na ten cel.

9. 15 grudnia t.j. w piątek organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można ten sprzęt składać na parkingu przed kościołem do godz. 9.30, lecz nie później. O tej godzinie zostanie on zabrany przez firmę Green Office Ekologic. Miejmy świadomość, że pozbywając się tego sprzętu wspieramy zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

10. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a wraz z nimi świece na wigilijny stół. Kupując je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11.  W ostatnim czasie swój ziemski adwent zakończyli: Marian Łaskawiec i +Wacława Słota. Niech Aniołowie Pańscy wprowadzą ich do nieba.

12.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym profesor ekonomii przekonuje, że obrotu w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Ponadto o tym , dlaczego dobry organista to skarb dla parafii. Polecam także Niedzielę i najnowszy miesięcznik WPiS, z pięknymi artykułami z dziedziny historii i sztuki.

13.   Adam Asnyk pisał: „Najszlachetniejsze serce jest to, które raczej da się skaleczyć, niż samo zadraśnie.” Obyśmy w tym nadchodzącym tygodniu stawali się wszyscy ludźmi o szlachetnych sercach. .

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>