Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia uszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

1.  Słowo Boże i dzisiejsza uroczystość przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Niech życie każdego z nas będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy. Dziś też kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak dekretem z dnia 12 czerwca odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii Ks. Michała Fucię i ustanowił go wikariuszem Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Jednocześnie nowym wikariuszem naszej parafii ks. Biskup ustanowił ks. Adama Augustyna, który przychodzi do nas z parafii Św. Józefa w Dąbrowie Górniczej. Zmiany dokonają się w końcu sierpnia i wtedy też będzie okazja by, podziękować ks. Michałowi, za jego pracę.

3. Dzisiaj po południu na palcu papieskim w Sosnowcu obchody 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II na ziemi sosnowieckiej. W obchody tego dnia wpisuje się między innymi diecezjalny rajd rowerowy i motocyklowy, o którym mówiliśmy wcześniej. Uroczysta Eucharystia o godz. 16:00 na Placu Papieskim oraz koncert zespołu „Golec uOrkiestra” godz. 19:30. Wszystkich zaprasza ks. Biskup Ordynariusz.

4. Dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za ich trud kształtowania umysłów i serc dzieci oraz młodzieży. Podziękowanie za możliwość wzrastania w mądrości należy się przede wszystkim Panu Bogu. Najpiękniej wyrazimy je udziałem w czwartkowej procesji Bożego Ciała. Spowiedź na zakończenia roku codziennie na mszy św. wieczornej.

5.  W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Sławkowa. O przygotowanie ołtarzy prosimy więc:

• I Ołtarz: na wysokości szkoły- mieszkańcy Ujkowa Nowego
  • II Ołtarz: przy drodze na ul. Zacisze –mieszkańcy Ćmielówki i Zacisza
  • III Ołtarz: przy drodze na cmentarz –mieszkańcy Podlipia
  • IV Ołtarz: przy figurze św. Barbary –mieszkańcy Wodącej i Krążka

Pięknym zwyczajem jest dekorowanie okien w domach na trasie przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i przypomnienie innym o tym święcie. Swojej wiary nie musimy się przecież wstydzić.

6.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie. Z uwagi na mszę św. i procesję, która w tym dniu odbywa się także w Laskach o godz. 16.00, nie ma mszy św. popołudniowej w kościele w Bolesławiu.

7.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę i dzieci do sypania kwiatów.

8.  W przededniu wakacji zachęcamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Warto tak zaplanować swój wakacyjny odpoczynek, by znaleźć czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Szczególnie zapraszamy młodzież, która zakończyła szkoły, przyjęła sakrament Bierzmowania. Organizacja i trasa pielgrzymki umożliwia udział każdemu, nie tylko młodym, ale i nieco starszym. Wszystkich zapraszamy do grupy Fioletowej.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł powinni przeczytać obowiązkowo wszyscy rodzice i dziadkowie. Polecamy też wakacyjne wydanie Małego Gościa, a w nim silikonowa opaska na rękę.

10. Bł. Michał Sopoćko –kierownik duchowy s. Faustyny mówił: „Miłość winna nadawać wartość każdej chwili..” Niech każdy dzień tego tygodnia naznaczony będzie miłością.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej