Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zapewnia nas dzisiaj, że u Boga możemy szukać pomocy i opowiadać Mu o trudnych sprawach. Jezus zna nasze słabości i pojawiające się czasem wątpliwości, i nigdy nas nie odrzuca.

2.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Cały Kościół jest ze swej natury misyjny. Niektórych Bóg jednak w sposób szczególny powołuje i posyła, by nieśli Dobrą Nowinę tam, gdzie nie jest ona jeszcze znana. Naszym obowiązkiem jest wspieranie ich modlitwą i ofiarami materialnym. O tym przypomina nam właśnie ten Tydzień. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne.

3. Trwa porządkowanie grobów na cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o zachowywanie porządku i wyrzucanie śmieci do kontenerów. Na niektórych grobach możemy spotkać tabliczki z informacją o likwidacji grobu. Dotyczy to najpierw grobów od lat opuszczonych i zaniedbanych. Proszę potraktować to jako przypomnienie o tym, że wszystkie groby na cmentarzu winn y być opłacone. Brak takich opłat pozwala nam, zgodnie z prawem, miejsce przeznaczyć do ponownego pochówku. Przypominam, też, że każdą rezygnację z dalszego użytkowania grobu należy osobiście zgłaszać w kancelarii parafialnej.

4.  Niech nasza pamięć o zmarłych nie ogranicza się tylko do porządkowania grobów. O wiele ważniejsza jest pamięć w modlitwie. Pamiętajmy o mszach świętych z okazji rocznic śmierci i w ciągu całego roku. W listopadzie możemy polecać zmarłych w modlitwie Kościoła jaką są wypominki. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne. Kartki na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu.

5.  Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po mszach św. będzie można ucałować relikwie świętego papieża.

6. W minioną niedzielę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1530 zł. Ofiary te zostały wpłacone na konto fundacji.

7.  Dziękuję za udział we wczorajszym Wieczorze Uwielbienia. Jest to inicjatywa pielgrzymów grupy „Fioletowej”, którzy zapraszają w każda trzecią sobotę miesiąca.

8.  W dniach 5 i 6 listopada odbędą się przesłuchania Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez naszą parafię. Koncert laureatów odbędzie się 11 listopada o godz. 17.00. Zgłoszenia uczestników do 25 października. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.

9. Jest już do nabycia kalendarz przygotowany przez redakcję Gościa Niedzielnego, a także nowy Kalendarz Rolników.

10.  Przypominamy, że za tydzień w sobotę zmiana czasu z zimowego na letni. Śpimy godzinę dłużej.

11.  W Gościu Niedzielnym o tym dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie? Ponadto o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku. Natomiast w Niedzieli płyta z filmem „Wojna totalna zabić jak najwięcej.”

12.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Pelagia Labisko i Jan Księżnik. Niech Bóg dzięki swojemu miłosierdziu wprowadzi ich do radości życia wiecznego.

13.  Św. Jan Paweł II mówił: Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.” A zatem nie traćmy głupio tego, na co możemy mieć wpływ, co rzeczywiście jest moje.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania