Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu.

1. Dzisiejsze Słowo Boże mówi nam, że aby z radością i pokojem wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem, trzeba przygotować serce na spotkanie z Nim. Teraz jest ku temu najwyższy czas.

2. Przed nami już ostatni tydzień roratnich spotkań. Czy w mijającym adwencie choć raz uczestniczyłem w Roratach? Może w tych ostatnich dniach uda mi się dołączyć do innych. Warto spróbować.  Od dzisiaj poranną liturgię rozpoczynamy Nowenną do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy.

3. Tak, jak to już informowaliśmy, w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Przewidziany natomiast jest dzień spowiedzi. Oprócz codziennej spowiedzi w czasie mszy świętych zaplanowana jest spowiedź w następującym porządku:

  • w kaplicy w Laskach - wtorek 18 grudnia od godz. 17.30
  • Kościół parafialny w Bolesławiu:- czwartek od godz. 9.00 do 10.30 i po południu od godz. 16.00 do godz. 19.00

  Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę przed wigilią, gdyż wtedy jest mniej czasu i długie kolejki.

4. Na piątek zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni i przygotowaniu jej do świąt. Ostatnio na prośbę odpowiedziało dużo osób. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

5. W poniedziałek na mszę św. roratnią o godz. 17.00 i katechezę przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów klas VII. Obecność obowiązkowa.

6. Spotkanie rodziców i chrzestnych dzieci, które w Boże Narodzenie zostaną ochrzczone w najbliższą środę po mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie aktów urodzenia.

7. Co roku w czasie rekolekcji zbieramy paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Chcemy pozostać przy tym pięknym zwyczaju, mimo, że nie ma rekolekcji. Tych, którzy chcieli by podzielić się z innymi, proszę o przyniesienia paczek do czwartku. W piątek rano zostaną one już zabrane, by móc je dostarczyć na święta.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na szopkę betlejemską. Szopki można wykonywać i przynosić do piątku tego tygodnia. Oczywiście dozwolona, a nawet zalecana jest pomoc rodziców i dziadków. Potem poprzez głosowanie internetowe wybierzemy najładniejszą szopkę.

9. Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. To spotkanie najpierw przed Najświętszym Sakramentem, a potem przy opłatku niech zaowocuje obfitością Bożych łask i radością , która płynie z tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

10. W sobotę 22 grudnia pragniemy odwiedzić chorych z Komunią świąteczną. Prosimy o zgłoszenie wszystkich, którzy w czasie świąt nie będą mogli przyjść do kościoła a pragną przyjąć Komunię św. w domu.

11. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a wraz z nimi świece na wigilijny stół.

12. W tym tygodniu swój ziemski adwent zakończył +Bogdan Kotyla. Niech dobry Bóg otworzy przed nim bramy nieba.

13. W Gościu Niedzielnym o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele Katolickim. Znajdziemy też w tygodniku bezpłatny dodatek –płytę z kolędami. Polecamy też Niedzielę i Małego Gościa, w którym znajdziemy ikonę Maryi Niosącej Ducha Świętego.

14. Mikołaj Gogol mówił: „Drogocennym darem jest umiejętność słyszenia duszy człowieka” Tego daru na adwentowe dni życzmy sobie nawzajem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 

 LOGO LONKURSU

 76

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę