Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu.

1. Dzisiejsze Słowo Boże mówi nam, że aby z radością i pokojem wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem, trzeba przygotować serce na spotkanie z Nim. Teraz jest ku temu najwyższy czas.

2. Przed nami już ostatni tydzień roratnich spotkań. Czy w mijającym adwencie choć raz uczestniczyłem w Roratach? Może w tych ostatnich dniach uda mi się dołączyć do innych. Warto spróbować.  Od dzisiaj poranną liturgię rozpoczynamy Nowenną do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy.

3. Tak, jak to już informowaliśmy, w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Przewidziany natomiast jest dzień spowiedzi. Oprócz codziennej spowiedzi w czasie mszy świętych zaplanowana jest spowiedź w następującym porządku:

• w kaplicy w Laskach - wtorek 18 grudnia od godz. 17.30
  • Kościół parafialny w Bolesławiu:- czwartek od godz. 9.00 do 10.30 i po południu od godz. 16.00 do godz. 19.00

Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę przed wigilią, gdyż wtedy jest mniej czasu i długie kolejki.

4. Na piątek zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni i przygotowaniu jej do świąt. Ostatnio na prośbę odpowiedziało dużo osób. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

5. W poniedziałek na mszę św. roratnią o godz. 17.00 i katechezę przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów klas VII. Obecność obowiązkowa.

6. Spotkanie rodziców i chrzestnych dzieci, które w Boże Narodzenie zostaną ochrzczone w najbliższą środę po mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie aktów urodzenia.

7. Co roku w czasie rekolekcji zbieramy paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Chcemy pozostać przy tym pięknym zwyczaju, mimo, że nie ma rekolekcji. Tych, którzy chcieli by podzielić się z innymi, proszę o przyniesienia paczek do czwartku. W piątek rano zostaną one już zabrane, by móc je dostarczyć na święta.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na szopkę betlejemską. Szopki można wykonywać i przynosić do piątku tego tygodnia. Oczywiście dozwolona, a nawet zalecana jest pomoc rodziców i dziadków. Potem poprzez głosowanie internetowe wybierzemy najładniejszą szopkę.

9. Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. To spotkanie najpierw przed Najświętszym Sakramentem, a potem przy opłatku niech zaowocuje obfitością Bożych łask i radością , która płynie z tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

10. W sobotę 22 grudnia pragniemy odwiedzić chorych z Komunią świąteczną. Prosimy o zgłoszenie wszystkich, którzy w czasie świąt nie będą mogli przyjść do kościoła a pragną przyjąć Komunię św. w domu.

11. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a wraz z nimi świece na wigilijny stół.

12. W tym tygodniu swój ziemski adwent zakończył +Bogdan Kotyla. Niech dobry Bóg otworzy przed nim bramy nieba.

13. W Gościu Niedzielnym o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele Katolickim. Znajdziemy też w tygodniku bezpłatny dodatek –płytę z kolędami. Polecamy też Niedzielę i Małego Gościa, w którym znajdziemy ikonę Maryi Niosącej Ducha Świętego.

14. Mikołaj Gogol mówił: „Drogocennym darem jest umiejętność słyszenia duszy człowieka” Tego daru na adwentowe dni życzmy sobie nawzajem.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej