Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże Uświadamia nam po raz olejny, że całe nasze życie jest adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. W przedświątecznym zabieganiu nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

2.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Pierwszym jego okresem jest Adwent. Jest to czas czuwania i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Przychodzi on do nas w tajemnicy świat Bożego Narodzenia, ale przyjdzie także na końcu czasów, by dopełnić swego królowania na ziemi.

3.  Znakiem naszego czuwania niech będzie udział w codziennych Roratach odprawianych o godz. 6.00. Dla dzieci spotkania roratnie odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo gorąco prosimy wszystkie rodziny, by w te dwa dni przybyły wszystkie dzieci i to z lampionami.

4. Dzisiaj o godz. 10.00 swoje patronalne święto przeżywają górnicy. Modlitwą pragniemy objąć całe górnicze rodziny oraz tych górników, którzy już odeszli do wieczności.

5. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 10.00 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców dzieci I-komunijnych. Otrzymają one poświęcone łańcuszki i medaliki.

6. Dwa miesiące temu wrócił po renowacji ołtarz św. Józefa. Wszelkie takie prace w świątyni mają sens wtedy, gdy prowadzą do większej pobożności i modlitwy. Dlatego właśnie pragniemy przy tym ołtarzu, co tydzień, we wtorki przed wieczorną mszą św. modlić się do św. Józefa-Oblubieńca NMP. Zapraszamy w te dni nieco wcześniej do świątyni. Można będzie również powierzać na kartkach swoje osobiste intencje.

7.  Już na początku adwentu nasza parafia ogłasza konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, ale dozwolona jest niewielka pomoc rodziców. Gotowe szopki dzieci przynoszą na rekolekcyjne spotkanie 18 grudnia na godz. 16.00. Zwycięzców jak w poprzednich latach wybierzemy głosując na stronie internetowej.

8.  Ks. Krzysztof zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie modlitewne i zmianę tajemnic w poniedziałek na godz. 16.00 do salki maryjnej na plebanii. Natomiast na godz. 17.00 (na mszę św.) przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

9.  Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

10.  Za chwilę pobłogosławimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Wraz z opłatkami można nabywać też świece na wigilijny stół. Jak co roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

11.  W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy św. wieczornej.

12. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety –początek ciekawego cyklu adwentowego. Polecam także Niedzielę –tygodnik katolicki oraz najnowszy miesięcznik WPiS, a w nim m.in. piękny artykuł o Józefie Piłsudskim oraz wiele innych z dziedziny historii.

13.  Pearl Buck mówił: „Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.” Umiejmy w nadchodzącym tygodniu dostrzec i cieszyć się każdym najmniejszym szczęściem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 5

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę