Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykła

1. Słowo Boże przypomina, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca nas do pójścia za Nim i na tej drodze do królestwa Bożego nie zostawia nas samych.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona będzie jako XVIII Dzień Papieski. Hasło Dnia Papieskiego to Promieniowanie ojcostwa W tym dniu nie tylko wspominamy wielkiego i świętego Polaka, nie tylko wracamy do jego nauczania, ale też budujemy jego żywy pomnik. Jest nim Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na fundusz pomocy stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży.

3.  We wtorek dokładnie przypada 40 rocznica wyboru na papieża Jana Pawła II. W tym dniu chcemy szczególnie dziękować za cały Jego pontyfikat. Uczynimy to wspólnie podczas modlitwy różańcowej. Natomiast w czwartek z racji święta św. Łukasza modlić się będziemy w intencji lekarzy i całej służby zdrowia.

4.  Dokładnie dzisiaj przypada święto edukacji. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom obsługi składamy najserdeczniejsze życzenia, by ich trud owocował pięknymi postawami życiowymi wychowanków i by zawsze mogli z nich być dumni. W intencji pracowników oświaty będziemy się modlić dzisiaj na nabożeństwie różańcowym.

5.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny już Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpocznie się on jak zawsze mszą św. o godz. 17.00 i połączony będzie z modlitwą różańcową.

6.  Nasza parafia po raz trzeci organizuje Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W tym roku został on podniesiony do rangi konkursu diecezjalnego. Honorowy patronat nad nim objął ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Przesłuchania odbędą się w dniach 5 i 6 listopada, a koncert laureatów 11 listopada o godz. 17.00. Bliższe informacje dotyczące warunków i udziału znajdują się na stronie internetowej parafii.

7. Jest już do nabycia kalendarz przygotowany przez redakcję Gościa Niedzielnego, a także nowy Kalendarz Rolników.

8.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są też karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach.

9.  W Gościu Niedzielnym o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Ponadto poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

10.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Jerzy Kozioł i Stanisław Gajewski. Niech Bóg dzięki swojemu miłosierdziu wprowadzi ich do radości życia wiecznego.

11.  Św. Teresa od Jezusa mówiła: „Tylko miłość nadaje wartość wszystkiemu, i to jest owo jedno, czego potrzeba.” Wszystkie dni tego tygodnia wypełnią się miłością.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 12

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę