Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy.

1. Słowo Boże zapewnia nas, że Jezus zwyciężył i ma moc, aby obronić przed złem każdego z nas. Idźmy za Nim, pamiętając, że celem naszej wędrówki jest życie wieczne.

2. Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV przeżywają rocznicę swojej I Komunii św. Jest to okazja do postawienia sobie pytania, czy Eucharystia jest dla nich pokarmem codziennym, czy może tylko rocznicowym. Jeżeli dzieci widzą rodziców karmiących się Komunią św. i one będą przystępować do stołu Pańskiego. Jeżeli tego nie zobaczą, i dla nich niestety Ciało Chrystusa stanie się niepotrzebne. Po roku od tego ważnego wydarzenia spróbujmy na nowo zatęsknić za Eucharystią.

3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.15 gościć będziemy Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej. W naszej świątyni przeżywać będą inwestyturę, czyli mianowanie i wręczenie orderów nominowanym. To już kolejna uroczystość, którą chcą przeżywać we wspólnocie naszej parafii.

4. Za tydzień, na mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do stołu Eucharystii. Jest to radość całej parafii i okazja do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Bardzo proszę rodziców i bliskich, by wypełnili dzieciom ten dzień religijną atmosferą. Zachęcam i mocno to kładę rodzicom i bliskim dzieci, by w tych dniach, jeżeli tylko mogą razem z dziećmi przystąpili do spowiedzi i komunii św.

5. Codziennie po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe. Natomiast jutrzejsze będzie miało szczególny charakter. Przypada bowiem 13 maja, a więc w dniu rozpoczynającym tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Po mszy św. odśpiewamy Litanię i odmówimy Różaniec, a na zakończenie udamy się w procesji maryjnej wokół kościoła, by zakończyć wszystko Apelem Maryjnym. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnego czuwania.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Tomasz Pietrzyk i Edward Seroka. Módlmy się, by w dniu ostatecznym chwalebnie zmartwychwstali.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły. Polecamy też rozmowę o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół.

8.  Mikołaj Ostrowski powiada: Życie jest dane raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, aby nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu. ” Spróbujmy tak przeżyć dni nadchodzącego tygodnia.    

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 5

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę