Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca nas, byśmy z wiarą powierzyli Jezusowi nasze słabości i niedomagania. Tylko On ma moc , by nas z nich uzdrowić.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. Jest to czas intensywnego życia duchowego, zerwania z grzechem i nawrócenia do Boga, pokuty, walki z własnymi słabościami i z mocami zła. Msze św. w tym dniu tutaj w Bolesławiu o godz. 7.00; 10.00 i 17.00, a w Laskach o godz. 18.00. W czasie każdej mszy św. dokonamy poświęcenia popiołu i posypania nim głów, na znak rozpoczęcia pokuty w naszym życiu.

3.  W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a wszystkich od 18 do 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu. Ta praktyka pokutna obowiązuje także tych, którzy stołują się w zakładach żywienia zbiorowego.

4.  W Wielkim Poście, tak jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga Krzyżowa dla dzieci      - w każdy czwartek po mszy św. wieczornej. Pierwsza w przyszłym tygodniu.
  •             Dla dorosłych Droga Krzyżowa – w każdy piątek po      mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30. Pierwsza droga krzyżowa w      najbliższy piątek.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Tradycyjnie już zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

5.  W najbliższą sobotę zapraszamy na Kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpocznie się on mszą św. o godz. 17.00.

6.  Przypominamy, że 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Głównym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00. Można się już zapisywać w zakrystii.

7.  Od dzisiaj rozpoczyna się w Sławkowie przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu i chcą skorzystać z tego przygotowania, mogą się zgłosić po mszy św. odprawianej tam o godz. 17.00.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem głów popiołem. Ponadto o zmianach w systemie opieki zdrowotnej. Polecam również tygodnik katolicki Niedziela.

9.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: Krystyna Matczak i Andrzej Czarnota. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swego domu w niebie.

10.  Antoni Czechow mówił: „W człowieku wszystko powinno być piękne; i twarz , i ubranie, i dusza, i myśli”.” Niech środowe posypanie głów popiołem i rozpoczynający się Wielki Post pomogą nam stawać się coraz piękniejszymi.  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 8

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę